پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آزاده گلی

تعداد سوال: ۱

زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۲

سلام شهریور ماه یه گیاه زاموفیلیا با 4 شاخه خریدم ، بهش آب کم میدادم کم کم دو تا از شاخه هاش روش شیارها ی عمودی پیدا شد و کم کم برگ زرد شد ساقه ها هم انگار دیگه اون حالت سفت رو نداشت تا درنهایت اون دو برگ کاملا خشک شد، الان بزرگترین ساقه هم داره این حالت براش پیش میاد چه کار کنم؟؟ جدیدا دو تا پاجوش هم زده، تو رو خدا راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۳:۰۴:۴۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق در عکس گیاه رو‌ارسال بفرمایید

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۳:۴۲:۴۹

آزاده گلی

شماره 1

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۳:۱۵

آزاده گلی

شماره 2

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۳:۵۶

آزاده گلی

شماره 3

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۴:۵۳

آزاده گلی

شماره 4

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۴:۰۶:۰۶

آزاده گلی

من تو زمستان هر دو هفته یک بار آب به گیاه میدم، اونقدری که از زیرگلدانی خارج بشه، فک کردم شاید خاکش نامناسبه، تصمیم داشتم گلدان رو تعویض کنم

۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۰۸:۳۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر علت شیارهایی که در ساقه زامیفولیاتون ایجاد میشه از کم آبی و تشنگی گیاه هست با توجه به اینکه زهکش رو چک کردید و بعد از ابیاری اب خارج میشه فواصل ابیاری ایراد داره برای ابیاری گیاهتون تاریخ خاصی نزارید زمانی که تا عمق 2 بند انگشت سطح خاک خشک شد ابیاری کنید چون بسته به شرایط دمایی میتونه این زمان تغییر کنه

۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۲۳:۴۹:۳۷

آزاده گلی

یه سوال دیگه ، اگر گلدان رو عوض کنم ایرادی نداره؟؟ چون احساس میکنم خاکش زیاده و آب کمی به زور از گلدان خارج میشه؟ میخوام گلدان کوچکتری تهیه کنم ، چه خاکی براش مناسبه ؟ و ایتکه آیا ساقه ای که روش شیار افتاده به حالت اول برمیگرده؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۲:۰۵:۲۶

کارشناس شماره ۲

بله میتونید گلدون کوچیکتری استفاده کنید البته بهتره اواخر اسفند با بهار گلدون رو تعویض کنید الان فصل استراحت گیاه هست برای خاک ترکیب خاک برگ و کوکوپیت و پرلیت مناسبت یک لایه شن هم در زیر گلدون میتونید برای زهکشی بهتر بریزید البته زهکش خود گلدون رو هم چک کنید.

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۲:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@