پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی

تعداد سوال: ۱

شهد و چسبناکی برگها ویژه

تعداد بازدید ۲۰۰۷

سلام،وقت بخیر گلدان شفلرای بنسای دارم،بعد از جابجایی و بخور سرد،برگها حالت شهد چسبناک زد روی زمین و گلدان هم چسبناک شد، جاشو تغییر دادم، سه نوبت سم دایزینون زدم وبرگها رو با آب، مایع ظرفشویی و الکل تمیز کردم، بهتر شده ولی خوب نشده،شروع به برگدهی کرد خیلی مطلوب ولی الان نگاه کردم پشت برگهای جدید با اینکه کوچک هستند لکه های قهوه ای ریز زده. قبل از جابجایی هیچ مشکلی نداشت. راهنمایی بفرمایید

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۰۰:۴۴:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال کنید خصوصا از پشت برگ

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۶:۵۱

علی

برای ارسال عکس و فیلم با مشکل مواجه میشم،لینک انتخاب تصویر میزنم،فیلم هم تهیه میکنم و آپلود نمیشه.

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۲۰:۴۹:۱۳

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر عکستون رو به واتسپ این شماره بفرستید لطفا ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۲۳:۵۵:۰۷

علی

سلام براتون ارسال کردم

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۱۴:۵۶:۴۸

علی

برگهای که با سم پاشی و شستشو باز هم شهد چسبناک زده در فیلم مشخصه

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۱۸:۴۶:۳۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۱:۱۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۱:۰۱:۵۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر این علایم مریوط به شپشک قهوه ای هست . برای شپشک سپردار قهوه ای حتما باید اول حذف فیزیکی انجام بدید بعدا اقدام به سمپاشی کنید، اگر حذف فیزیکی نشن از بین نمیرند، چون سپرموجود در بدن افت مانع از اثر سم میشه، بایک گوش پاکن اغشته به الکل تمام افت رو از روی گیاه پاک کنید بعد تمام قسمت های گیاه رو با محلول حشره کش سمپاشی و ابیاری کنید دوهفته بعد سمپاشی رو تکرار کنید در این دو هفته گیاه رو تحت نظر داشته باشید واگر مورد مشکوکی بود مجدد حذف فیزیکی کنید. تهویه محیط رو هم بالاببرید.

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۱:۱۳:۵۸

علی

تشکر از راهنمایی شما. سم دایازینون مفید نیست؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۲:۰۵:۲۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم چرا سم دیازینون برای شپشک سپردار موثر هست فقط باید تکرار بشه و اول به شکل فیزیک آفت رو حذف کنید به روش گفته شده که اثر سم بالا بره . اگر سوالی بود در خدمتتون هستیم.

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۳:۱۶:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@