پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سبحان رحمتی

تعداد سوال: ۱

سلام وقت خوش ویژه

تعداد بازدید ۲۸۶

ببخشید من یه گل پرنده بهشتی دارم که لبه های بیرونی برگ هاش شروع به زرد شدن کرده یه حالتی شبیه به زنگ زدگی و لبه برگ ها از بیرون به سمت وسط برگ شروع به برش های عرضی کرده و بعضی از برگ هاش هم از وسط دچار این حالت زنگ زدگی شده و چندتای سوراخ هم توش ایجاد شده دو یا سه تا از برگ ها هم نوک برگ ها به سمت داخل داره کاملا زرد و خشک میشه لطف می‌کنین راهنماییم کنین

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۸:۱۸:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه در چه محیطی از نظر نور و دما قرار داره ؟ آبیاری به چه نحو انجام میشه ؟ لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .لطفا در تصویر ارسالی ، تمام گیاه و گلدان مشخص باشد

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۴:۴۵

سبحان رحمتی

سلام وقتتون بخیر در فضای داخلی یک فروشگاه قرار داره آفتاب مستقیم هم تو روز سه ساعت بهش میتابه چشم عکس براتون میفرستم

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۳:۳۶

کارشناس شماره ۱

عکس ارسال نشده لطفا دوباره تلاش کنید ایا روی برگها اب اسپری کردید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۲۰:۰۴:۲۳

سبحان رحمتی

وقتتون بخیر والا من از دیروز هر چی تلاش می‌کنم تصویر ثبت و ارسال نمیشه شما یه شماره واتس آپ ندارید که عکسارو براتون بفرستم؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

لطفا به این شماره عکس را ارسال کنید ۰۹۳۸۲۶۳۱۵۰۳

۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۰۱:۰۴:۳۳

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۲:۰۶:۰۶

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۲:۰۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد و وقت بخیر . گیاه چه مدتی هستش که تو این گلدون قرار داره ؟ آیا از کنار گیاه رفت و آمد ، انجام میشه ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۲:۰۸:۰۷

سبحان رحمتی

سلام وقتتون بخیر سپاس از پیگیریتون، حدود چهل روز هستش که من گیاه رو خریدم و همون موقع داخل این گلدون کاشتم ولی متاسفانه گل به سمت بدی رفت، تمام ساقه هایی که از گیاه قطع کرده بودن (قبل از خرید) دارن خشک میشن و برگ هاشم که ملاحظه فرمودید، لبه های برگ ها دارن دچار زنگ زدگی میشن و بعضی هاشون لکه زدن و سوراخ شدن

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۰۱:۱۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

سایز گلدان با حجم گیاه تناسب نداره و گیاه در گلدان بیش از حد انبوه شده .بهتره ساقه هایی که کاملا خشک شده اند را جدا کنید .از گلدانی با دهنه ی گشادتر استفاده کنید طوری که حداقل ۱۵ ۲۰ سانت دور گیاه با لبه ی گلدان فاصله داشته باشه . علت زنگ زدگی برگها میتونه نوسان دمای محیط و یا افراط و تفریط در آبیاری و البته رلت و آمد از کنار گیاه باشه که در این حالت برگها به مرور دچار پارگی هم میشوند . پرنده گیاهی است که به هوای تازه و کمی خنک نیاز دارد پس سعی کنید گلدان را در محیطی خنکتر و پرنور قرار بدید . آیا گیاه در حال رشد است و برگ جدید میزند ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۱۹:۴۴

سبحان رحمتی

وقت بخیر خیر از زمان تعویض گلدان برگ جدید نداده، اشکال نداره تو این فصل ساقه های خشک رو جدا کنم و گلدان رو عوض کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

نه ایرادی نداره چون الان فصل رشدش هستش .دو هفته بعد از تعویض گلدان کوددهی رو براش شروع کنید بهش هر دو هفته یکبار کود پتاس و فسفر بالا بدید

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۱:۱۳

سبحان رحمتی

سپاس از راهنماییتون???

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۳:۱۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۰۲:۰۵:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@