پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

abbas pourfarihi

تعداد سوال: ۱

کود دهی ویژه

تعداد بازدید ۲۸۴

سلام ، یک روف گاردن ۲۵۰ متری دارم و یک پاسیو ۶۰ متری ، تو گاردن ۲ ماه میشه که گیاه ها کاشته شدن ، گیاه های گاردن از قبیل نخل پالم واشنگتن۲٫۵ متری، یاس هلندی ۲٫۵ متری ، بنجامین، مورد، دراسینا، درخت فیلکوس ، سیکاس، و ... ، تو پاسیو هم پرنده بهشتی، سانسوریا، آمستر،موز،بابا آدم ، لیندا و ... - یه مشاوره کلی در زمینه نگهداری و کود دهی نیاز دارم، ممنون میشم مشاوره تلفنی داشته باشید🙏🏼

۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۲۲:۰۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . در حال حاضر امکان مشاوره تلفنی وجود نداره اما میتونید از طریق سایت با همکاران تماس بگیرید و درخواست مشاوره حضوری نمایید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۰۹:۰۳:۰۴

abbas pourfarihi

ممنون، من بوشهر هستم، لطف کنید همینجا من رو راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۱:۲۹:۵۵

کارشناس شماره ۱

گیاهانی که در روف گاردن هستند : ابیاری را زمانی انجام بدید که خاک کمی خشک شده باشه بهتره در فصول گرم ابیاری را در زمان غروب انجام دهید و همزمان با آبیاری برگها را هم شست و شو بدید تا گیاه سرحال بشه البته اینکار را هیچگاه در زمانی که نور آفتاب روی برگها میتابه انجام ندید چون باعث بروز لکه برگی میشه .برای تقویت گیاهانی که در روف گاردن هستند میتوانید از کودهای سه بیست یا اوره به میزان کم استفاده کنید پالم و سیکاس ،بنجامین،سیکاس و یاس هلندی و فیکوس به آهن هم نیاز دارند که میتوانید هر دو هفته یکبار از کود کلات آهن از اوایل بهار تا اواسط پاییز استفاده کنید . البته چون هوای منطقه تو تابستانهای گرمی داره بهتره در اوقاتی که گرما شدید است از کوددهی پرهیز کنید . پاسیو : گیاهانی که در پاسیو هستند چون شرایط محیطی در کنترل خودتان هست نگهداری شان راحتتر است .کوددهی انها را میتوانید با کود سه بیست و گاهی اوقات فسفر انجام بدید . آبیاری هم بهتره زمانی انجام بشه که خاک گلدان کمی خشک شده باشه . در مورد تمامی گیاهان چه آنهایی که در روف گاردن هستند و چه آنهایی که در پاسیو هستند ،به این نکته توجه داشته باشید که ، زمانی که گیاه در حال رشد است بهتره از کوددهی پرهیز کنید چون کوددهی زیاده از حد هم میتواند برای گیاهان مشکلاتی را ایجاد کند . در زمستان کوددهی را کاملا متوقف کنید و اجازه دهید گیاه استراحت کند . اگر سوالی در موارد بیان شده دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۲:۲۱:۵۵

abbas pourfarihi

سلام ، الان اینجا هوا خیلی سرد نیست و نزدیک به هوای بهاری هست، اکثرا ظهرها آفتاب هست، آیا الان کود دهی و آهن و فسفر رو شروع کنم؟ و اینکه گیاه های گاردن آفتاب مستقیم و باد گرم اذیتشون نمیکنه ، مثل فیکوس ،دراسینا،مورد،یاس هلندی، کاج لاوسون طلایی

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۴:۱۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

اگر فعلا گیاه در حال رشده و مشکلی نداره فعلا تا یک ماه نیازی به کوددهی نیست . این گیاهان باید از نور خورشید در روز های خیلی گرم تابستان (به دلیل متفاوت بودن شرایط گرمایی در شهرهای جنوبی ) محافظت شوند . مثلا میتوانید از سایه بان (توری شِید )برای آنها استفاده کنید باد گرم بهر حال میتونه فیکوس و دراسنا و لاوسون را دچار خشکی و قهوه ای شدن برگها کنه . حالا یاس هلندی مقداری مقاومتره اما اگر حرارت خیلی بالا باشه اونهم دچار مشکل میشه . با شرایط دمایی که شهرهای جنوبی دارند بهترین و ماندگارترین گزینه برای کاشت در فضای آزاد کاکتوسها هستند .انواع اپونتیاها و سرئوس ها که با گذشت چند سال تبدیل به کاکتوسهای غول پیکری میشوند ، میتوانند منظره ای جذاب به وجود آورند .

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۳۳:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@