پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رویااستکی

تعداد سوال: ۲

کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۲۷۳

کاج مطبقم رو خاکشو عوض کردم ولی بعده اون برگاش شل شده اویزان چیکارش کنم

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۰۰:۱۱:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص بهتر لطفا عکس گیاه را اپلود کنید

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۰:۱۱:۲۹

رویااستکی

برگاش شل شده کاجم چیکارکنم خاکشو تازه عوص کردم

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۱:۳۴:۰۶

کارشناس شماره ۲

لطفا برای تشخیص دقیق عکس گیاهتون رو اینجا اپلود بفرمایید اگر امکان اپلود نداشتید به این واتسپ این شماره بفرستید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ و شرایط دمایی محیط نگهداری گیاهتون رو‌میفرمایید

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۲:۲۳:۲۴

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۳:۳۶:۳۴

کارشناس شماره ۲

علت اصلی شل شدن برگ های کاج مطبق شما کم نوری هست گیاهتون رو به جایی که نور بیشتر داره منتقل کنید و‌هر چند روز یکبار هم گلدون رو‌بچرخونید چون گیاه به سمت نور حرکت میکنه، از طرفی در روز برای تامین رطوبت گباهتون رو با اب جوشیده به دمای محیط رسیده یا اب تصفیه غبار پاشی کنید و حتما زمانی که به گلدون اب میدید زهکش رو‌چک کنید که اب از زیر گلدون خارج بشه و زمانی که به اندازه ۲ بند انگشت از سطح خاک خشک بود ابیاری رو انجام بدید با رعایت نکات ابیاری و فراهم کردن نیاز نوری گیاهتون سرحال میشه و حتما محیط برا گیری تهویه مناسب داشته باشه.اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۳:۴۹:۴۳

رویااستکی

صبحا کامل نورخورشید ازپشت شیشه نور بهش داده ونورش بنظرم کامله

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۰:۱۹:۳۳

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر اگر از نظر نور مشکلی نداره پس آبیاری و تهویه محیط رعایت بشه در صورت عدم وجود افت گیاهتون به حالت اول برمیگرده . برای اطمینان سطح خاک و پشت برگ هارو چک کنید نشانه ای از وجود تار عنکبوت، پوشش سفید پنبه ای یا چسبناک شدن برگ هارا مشاهده می کنید؟ و اینکه رطوبت محیط هم حتما تامین باشه توی فصل سرما و خشک که رطوبت محیط پایین تر از حد معمول میاد برگ ها با خم شدن واکنش نشون میدن

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۲:۳۹:۴۹

رویااستکی

کناره دره سالن هست بیشتروقتا روزا درو باز میزارم براتهویه کناره در خنکه هوا ولی توسالن بخاری روشنه خوب بوده این دوسال یهو اینجوری شد ک مجبورشدم خاکو عوض کنم

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۲:۴۹:۳۱

کارشناس شماره ۲

اگه اون علایم‌وجود افت که چسبناکی برگ، وجود تار عنکبوت، پوشش سفید رنگ در محل اتصال به ساقه دیده نمیشه بعد از تعویض گلدون هم ممکنه مدتی دچار شوک تغییر محیطی شده باشه در فصل بهار برای تقویتش کود تقویتی بدید با غبار پاشی کمی رطوبت برگ هارو تامین کنید نور و تهویههم مناسبه با توجه به گفته خودتون زهکش هم حتما چک بشه که اب خارج بشه باز هم اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۴:۲۶:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@