پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

marjan

تعداد سوال: ۱

خراب شدن برگ های بامبو ویژه

تعداد بازدید ۲۸۸

سلام وقت بخیر من ۵ ساله بامبو دارم و رشد خوبی داشته تقریبا تا سقف یک متر فاصله داره، آبش هر ماه دوبار عوض میشه و قطره هم بهش میدم بعد از تعویض آب اخیرا دو هفته خونه نبودم و وقتی اومدم دیدم ۸تا از برگ های پایینش قهوه ای شده و در خال خشک شدن هست و روی چند برگ بالاتر هم خال های قهوه ای رنگ زده ، برگهای خراب پایین رو جدا کردم اما برگ های بالاتر که که روشون خال های قهوه ای زده هم باید جدا شه؟ واینکه اگه قارچی شده باید چقد بهش سم بزنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۵:۰۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۴۰:۳۹

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۴۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .گیاه بعلت عدم تهویه ی مناسب محیط دچار بیماری قارچی شده . برگهای آسیب دیده را جدا کنید و یکبار با قارچ کش مانکوزب گیاه را سمپاشی کنید . اگر قسمت بالای گیاه بسیار آسیب دیده و بیمار است ، ساقه را تا جایی که به قسمت سالم برسید قطع کنید و دور بیاندازید .پس از مدتی ساقه ی سالم ، دوباره شروع به جوانه زنی میکند .سعی کنید همیشه محیط نگهداری از نظر دما و تهویه شرایط یکنواختی داشته باشد تا گیاه شاداب بماند . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۴۵:۴۸

marjan

سلام مجدد، خیلی ممنون برگ هایی که روش خال های قهوه ای هست هم جدا کنم؟ اونایی که خیلی خراب بود رو جدا کردم یه سوال دیگه اینکه سم رانمن نزنم بهش؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۲:۴۱

marjan

ساقه و برگ های بالا آسیب ندیده، سم رو به کل گیاه بزنم؟ یعنی به ریشه هم بزنم ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۳:۴۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی به سمپاشی نیست .بله تمام برگهای آسیب دیده را جدا کنید و به گیاه هوای تازه برسونید و اونرو در شرایط مطلوب و ثابت از نظر نور و تهویه و دما نگه دارید . اگر با رعایت تمام موارد برگهای بالایی که سالم هستند ، دچار مشکل شدند میتوانید یکبار از قارچ کش استفاده کنید اما بهرحال کنترل شرایط محیطی باید حتما انجام شود . سم را هم به گیاه و هم روی خاک اسپری کنید

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۰:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@