پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یزدان یکرنگیان

تعداد سوال: ۵

هزار پا در گلدان برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۸۴۳

هفته پیش در اتاق چند هزار پا دیدم و حدس زدم که برای گلدان برگ انجیری باشند سم مخصوص خریدم و در آب ریختم و گیاه را با آن آب دادم حدود ۳۰ تا هزار پا از گلدان بیرون زدند و آنها را کشتم (شنبه) الان (دوشنبه) در اتاق ۶ تا هزار پا دیدم دوباره و لکه های قهوه ای رنگ روی برگ های گیاه چه کنم؟ امروز دوباره سم بزنم؟ صبر کنم تا شنبه سم بزنم چون روی سم نوشته بعد از یک هفته تکرار کنید خاک گیاه رو عوض کنم؟ ... ممنون میشم اگه سریعتر راهنماییم کنید

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۵:۳۲:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .اگر تعداد هزارپاها خیلی زیاد است بهتره خاک گلدان را تعویض کنید . لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۴۷:۱۱

یزدان یکرنگیان

عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۷:۳۴

یزدان یکرنگیان

عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۸:۲۱

یزدان یکرنگیان

عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

مکانش از لحاظ نور خوبه .بهتره براش قیم خزه ای درست کنید و گیاه رو به اون تکیه بدید خیلی تو سلامتی و رشدش تاثیر داره . آبیاری رو بصورت منظم و کافی انجام بدید .مخصوصا اگر محیط گرمه . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۳:۵۸

یزدان یکرنگیان

ممنون از راهنماییتون بعد از تعویض خاک کود یا سم بدهم؟ از قرص دکتر بیز استفاده بکنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

خیر .چون خاک تعویض میشود نیازی به کوددهی ندارد .از خاک برگ مرغوب استفاده کنید . اگر زمانی رشد گیاه متوقف شد مخصوصا در بهار و تابستان ، میتوانید کوددهی را انجام دهید . سعی کنید آبیاری منظم و کافی باشد .آبیاری نقش مهمی در سلامت و رشد برگ انجیری دارد .

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۰۲:۱۳:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@