پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا جام

تعداد سوال: ۱

شفلرای مریض ویژه

تعداد بازدید ۴۶۹

سلام خسته نباشید من دو ماه هست که شفلرای بن سای رو خریدم و حدود ۲ هفته ست که رنگ همه برگاش کم شده و بی حال و رو به پایین شدن ریشه اش بیرون از خاک بود خاک روش ریختم، بردم گلخونه گفتن قارچی شده، قارچ کش زدم هم آبیاری هم اسپری، بخور سرد براش روشن کردم هیچکدوم تاثیری نداشته و بدتر شده خیلی حالم بده، تورو خدا راهنمایی کنین چیکارش کنم؟ پشت پنجره ای هست که در طول روز نورگیر داره اما پرده حریر سفید آویزون کردم که آفتاب مستقیم نخوره، دمای هوا هم بخاری روشنه ولی بخور سرد گذاشتم، خونه خیلی گرم نیست معادله. لای گلدونها هزارپا و کرم قهوه ای هم میبینم ما نمی‌دونم برای کدومه، زیادن گلدونا

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۱۹:۰۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شفلراتون به هوای تازه نیاز داره .شفلرا گیاهی است که به آبیاری منظم و کافی و تهویه ی خوب نیاز داره .اگر به این گیاه هوای تازه نرسه و یا در آبیاری افراط و تفریط بشه سریع واکنش نشون میده .بهتره هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب بدید و روز ها پنجره را برای عوض شدن هوای محیط باز کنید حداقل نیمی از روز باید پنجره باز باشه . نیازی به استفاده از بخور سرد نیست . اگر محیط خیلی گرم و خشکه و رطوبت کمه براش جزیره بسازید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۰۰:۲۱:۱۹

میترا جام

ممنون از پاسخگوییتون، یعنی بخور سرد هم اذیتش میکنه؟ یا باشه بهتره؟ پنجره باز کنم، کمکم حالش خوب میشه؟ تو فضای بسته خونه بوده، اصلا پنجره باز نمی‌کردیم. به قارچ کش احتیاج نداره؟ رنگ برگ ها هم برمیگرده پررنگ میشه؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۴:۴۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

به بخور نیازی نداره . کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۹:۳۴:۴۷

میترا جام

شیراز هستم

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۰:۴۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

بخور نیاز نداره .بهتره اگه هوای شهرتون ملایم و تقریبا بهاری داره گلدان را مدتی در هوای آزاد و در مکانی نیمسایه قرار بدید تا کمی سرحال بشه .چون شفلرا در محیط بسته ( مخصوصا در فصول رشد ) ، نمیتواند رشد نرمال و خوبی داشته باشد و دچار مشکلاتی از قبیل لکه برگی و یا ریزش برگ و یا بیماریهای قارچی میشود . میتوانید گلدان را در مکانی قرار بدید که نور معمولی روز بهش برسه ( افتاب مستقیم نباشد ) هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه اب بدید و همزمان با آبیاری برگها رو هم شست و شو بدید .یعنی اب را از بالا برروی برگها بریزید به گونه ای که هم برگها تمیز شوند و هم اب روی خاک بریزد و گیاه سیراب شود . بعد از مدتی گیاه دوباره شاداب میشود .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۴۸:۱۵

میترا جام

ممنون از پاسخگوییتون، امیدوارم نتیجه بگیرم، سپاس

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۱:۴۶

میترا جام

سلام خسته نباشید، چیزهایی که گفتید اجرا کردم ولی بدتر شد روز به روز داره همه برگاش خشک میشه و میریزه، چیکارش میتونم بکنم؟ ???

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۶:۱۳:۵۴

میترا جام

همه برگای خشکشو کندم این شکلی شده،اینا هم که مونده بی حال هستن، ممکنه دوباره جون بگیره و جوونه بزنه؟ چیکارش باید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۶:۲۱:۱۳

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .خاکش کوکوپیت و پرلیته ؟ اگر پاسخ تون مثبته باید خاک رو عوض کنید از ترکیب خاک باغچه و خاکبرگ و کمی کود حیوانی کاملا پوسیده یا کمپوست استفاده کنید . بهرحال شفلرا گیاهی هستش که باید در داخل منزل شرایط براش مهیا باشه تا خوب رشد کنه .بهتره بهار به بعد ، با گرم شدن هوا ، گلدان را در هوای آزاد قرار بدید تا رشد متعادلی داشته باشه . هرس سرشاخه ها در فصل بهار میتونه به تولید برگ و جوانه های جدید کمک کنه .

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۲۳:۲۹:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@