پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سید مهران دستجردی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ درخت یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۵۳

من یک سالی هست که یه درخت یوکا بزرگ دارم.اوایل داخل خونه بود که دیدم داره زرد میشه که منتقلش کردم به راهرو که نور داره و خوب بود.تا اینکه چند وقت پیش یکدفعه کلی از برگاش خشک شد.چیدم برگاش رو.خاکش رو چک مردم دیدم کرم نداره.هر 4روز بهش آب میدم.دو هفته حالش اوکی بود مجدد شروع کرده به زرد شدن.مشکلش چیه؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۳:۰۰:۳۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق در لطف میکنید عکس گیاهتون رو‌کامل ارسال بفرمایید

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۳:۴۴:۱۹

سید مهران دستجردی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۱:۳۱:۵۰

کارشناس شماره ۲

زرد شدن برگ یوکا به علت نور کم و ابیاری نامناسب ایجاد میشه که باتوجه به اینکه فرمودید نور مناسب فراهم کردید حتما زهکش گلدون چک بشه زمانی که ابیاری انجام میشه ایا از زیر گلدون اب خارج میشه؟ برای ابیاری هرزمان سطح خاک خشک بود ابیاری را انجام دهید.

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۱:۵۹:۲۲

سید مهران دستجردی

من انقدری که آب از زیر گلدون بیاد بیرون آب نمیدمم.باید کامل آب بدم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۰۹:۴۹:۳۵

کارشناس شماره ۲

بله اب از زیر گلدون حتما خارج بشه البته این به معنی زیاد اب دادن نیست اگر هنگام اب دادن اب خارج نشد زهکش گلدون بسته شده که باعث باتلاقی شدن خاک و پوسیدگی ریشه میشه حتما زیر گلدونتون رو‌چک کنید در صورت بسته بودن زهکش هارو باز کنید و‌بعد اقدام به ابیاری کنید حدود یک لیوان اب که اب جوشیده سرد شده هم باشه بهتر هست برای ابیاری کافیه و در فواصل دو ابیاری اجازه بدید سطح خاکتون کامل خشک بشه بعد اقدام به ابیاری کنید. اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۰:۴۷:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@