پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

م ميرشكارى

تعداد سوال: ۲

سلام خسته نباشيد. بعد از سمپاشى قارچ كش براى گياهان آپارتمانى، آبيارى چه زمانى انجام شود؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۵۶

گياهانى كه دارم شامل : سانسوريا پتوس برگ بيدى موسى در گهواره كروتون شفلرا گندمى و كاج نوئل هست.

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۸:۵۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . بهتره سمپاشی زمانی انجام بشه که خاک گلدان کمی خشک شده باشه . چون با سمپاشی خاک گلدان مرطوب میشود ، بعد از سمپاشی ، بهتره تا زمانی که خاک رطوبت داره از ابیاری خودداری کنید .بعد از اینکه خاک کمی خشک شد گیاه را سیراب کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۹:۳۹:۲۱

م ميرشكارى

با تشکر. زمانی که سم پاشی کردم غروب امروز بود که خاک گیاهان کاملا خشک بود، اما چند ساعت بعد مقدار کمی آبیاری کردم چون احساس کردم گلدونا خیلی تشنه هستند، حالا چه اتفاقی براشون میافته؟ راه حل و چاره؟ ☹️

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۴۷:۲۸

م ميرشكارى

حتی کروتون رو که به خاطر خشکی هوا بیمار شده بود داخل حمام با بخار گذاشتم.

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۰:۴۹:۲۹

کارشناس شماره ۱

مشکل خاصی پیش نمیاد نگران نباشید .فقط ممکنه سم کمی اثرش کمتر بشه . اگر دو هفته ی بعد علائم بیماری رو دوباره مشاهده کردید سمپاشی را تکرار کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۱:۱۷:۲۴

م ميرشكارى

خیلی ممنونم از راهنماییتون. نور خونه برای گیاهانی که دارم کمه. تصمیم گرفتم از نور مصنوعی استفاده کنم با توجه به مساحت و نوع گلدون ها، پیشنهاد شما چیه؟ واشر وال ؟ پرژکتور؟ یا لامپ ؟ و اگر برند خوبی و میشناسین ممنون میشم بفرمایین

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۰۹:۰۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

معمولا لامپ های رشد با توجه به طیف نوری که دارند و مساحت محیط و نیازِ نوری گیاه ، از طرف شرکتی که لامپ را ارائه میدهد ، به شما معرفی میشود .کروتون گیاهی است که به نور زیاد نیاز داره این مورد را حتما در زمان تهیه ی نور مصنوعی در نظر داشته باشید . شاید گیاهانی مثل سانسوریا و سینگونیوم و مانند اینها با نور متوسط هم خوب رشد کنند اما در مورد کروتون واقعا نورِ کم مشکل ساز میشود .

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۳:۵۴:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@