پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه مشایخی

تعداد سوال: ۱

زرد مایل به نارنجی شدن نوک یکی از برگ‌ها،زردچروک و شل شدن از پایین یکی دیگر از برگ‌ها ویژه

تعداد بازدید ۴۴۳

حدود ۴ ماه گیاه رو دارم و همه چیز خوب بود از جمله پاجوش و رشدش تقریبا یک هفته یا ده روز یکبار یک لیوان سرخالی آب دادم به گلدان ولی تازه متوجه شدم که یکی از برگهااز پایین چروک ، زرد مایل به نارنجی و شل شده و وقتی دست زدم بهش برای بررسی ریشه شل شد و کاملا افتاد و برگ دیگر از نوک حالت نرمی و‌رنگ زرد مایل به نارنجی پیدا کرده ، در ضمن هر دو برگ به صورت تک برگ هستند. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۰:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدان شما باز هست؟ زمانی که آب میدید از،زیر گلدون اب خارج میشه ؟ و میزان ابیاری رو میفرمایید؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۴:۴۳:۲۵

سمانه مشایخی

چک کردم و دیدم که باز هست و سه تا سوراخ نه چندان بزرگ داره ، حدودا بین ۷ تا ۱۰ روز یکبار یک لیوان آب سرخالی آب دادم به گلدان که شاید این اواخر از یک لیوان هم کمتر آب داده باشم و الان برای اینکه بررسی کنم آب از زهکش رد میشه یا نه حدود دو تا بطری آب معدنی کوچک آب دادم که کمی آب در زیرگلدانی جمع شد

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۷:۵۰:۱۸

کارشناس شماره ۲

به گیاهتون به تازگی کود ندادید؟ .کوددهی بیش از حد با فواصل نزدیک و ابیاری زیاد یا بسته بودن زهکش میتونه باعث اسیب به ریشه بشه که نتیجه اون افتادگی برگ و نرم شدن برگ ها است خاک گیاهتون هم حتما چک کنید برای ابیاری کاملا سطح خاک خشک شده باشه در فصل زمستان هر ۱۰ روز یکبار بسته به شرایط محیطی ابیاری کافیه

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۳:۱۳:۴۶

سمانه مشایخی

تا به حال کود دهی نداشتیم ، زه کش دارد شاید به اندازه کافی نباشد بزرگ‌ترش میکنم ، واینکه گلدان کاملا بزرگ همیشه یک لیوان آب دهی داشتیم ممکن کم آب داده باشیم ؟ و اینکه نزدیک به رادیاتور قرار داره ممکن گرما آسیب زده باشه؟ آیا باید گیاه را از گلدان خارج کنم و ریشه رو چک کنم ؟ و خاک رو عوض کنم ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۶:۳۹

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری تا جایی اب بدید که از زیر گلدون کمی خارج بشه این نشون دهنده سیراب شدن گیاهتون هست، چون گلدون بزرگ هست بیشتر از یک لیوان اب نیاز داره و اب جوشیده که به دمای محیط رسیده بهترین اب هست یا اب تصفیه که کلر کمتری داره استفاده کنید و بله حتما از وسایل گرمایشی دور کنید گلدونتون رو سانسوریا گیاه مقاومی از نظر دمایی هست ولی دمای بیش از حد و همینطور قرار گیری در کنار پنجره در فصل سرما باعث اسیب به گیاه میشه

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۱:۳۹:۳۴

کارشناس شماره ۲

در صورتی که برگ ها همگی از،قسمت انتهایی شل شدن میتونید گیاهتون رو از نظر ریشه بررسی کنید که حالت لزج شدن و پوسیدگی اگر مشاهده شد علایم قارچ ریشه هست که نیاز به استفاده از سموم قارچکش میباشد .

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۱:۴۱:۳۵

سمانه مشایخی

میشه لطفا من و راهنمایی کنید اون برگی که از قسمت خاک روی گلدان خراب شده و افتاده رو چه کار کنم ار ریشه در بیارم که البته کار سختی کمی تکانش دادم در نیومد و فکر میکنم با ریشه های دیگه در گیر یا با قیچی ببرمش و همینطور برگ دیگر و که ار بالا زرد شده رو چطور جدا کنم

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۳:۱۵:۴۲

سمانه مشایخی

میشه راهنمایی کنید برگی رو که از قسمت روی خاک شل ، زرد ،چروک شده و کاملا افتاده رو چطور جدا کنم چون کمی تکانش دادم ولی در نیومد ظاهرا با ریشه های دیگه درگیر و همچنین برگ دیگری که از بالا زرد و نرم شده رو هم چطور جدا کنم آیا باید با قیچی ببرمشون و دقیقا از چه قسمتی جدا کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۳:۲۰:۰۹

کارشناس شماره ۲

بهترین کار این هست که گیاهتون رو به طور کلی از خاک بیرون بیارید ریشه هارو با اب ولرم بشورید و با قارچ کش مانکوزب ضدعفونی کنید و قسمت هایی از،ریشه که پوسیده هست رو‌جدا کنید، بهتره خاک گلدون رو تعویض کنید از خاکی با مخلوط خاک برگ و شن و‌کمپوست میتونید استفاده کنید. با این روش برگ های پوسیده از ریشه جدا میشن

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۱:۴۵:۳۳

کارشناس شماره ۲

برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه تقریبا هر دو هفته یکبار در زمستان ابیاری انجام بدید و بعد از اینکه قسمت های پوسیده ریشه رو جدا کردید از قارچکش برای درمان استفاده کنید و بعد از یک هفته سم پاشی را تکرارکنید و بعد از این مدت جهت پیشگیری هر 2 ماه یکبار روی گیاه اسپری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۳:۴۷:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@