پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیرا محمدی

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن برگهای پوتوس ویژه

تعداد بازدید ۶۸۰

سلام وقت بخیر، برگهای پوتوس من پژمرده و بی حال شدن و این مشکل بعد از تعویض خاک گلدان ایجاد شده پوتوس من سرحال و خوب بود تا اینکه داخل زیرگلدونی مورچه و چند تا کرم مشاهده کردم و گلدون رو بردم بیرون خاکشو برام عوض کردند و دقیقا بعد از تعویض خاک برگها پژمرده شدند،الان باید چی کار کنم؟؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۱:۱۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز از تعویض گلدون میگذره؟ لطفا برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال بفرمایید

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۴:۴۰:۳۸

سمیرا محمدی

تقریبا یک هفته

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۱۵:۰۰:۵۸

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر علت اصلی شل شدن و بی حالی برگ پتوس افراط و تفریط در آبیاری هست ، حتما از باز بودن زهکش گلدان اطمینان حاصل کنید و‌ خاک رو‌چک کنید زمانی که سطح خاک کمی خشک شد اقدام به ابیاری کنید. از طرفی تعویض گلدان و‌خاک میتونه باعث پژمردگی موقتی بشه که بعد از گذشت یک هفته تا ۱۰ روز گیاه به شرایط جدید عادت میکنه. هرچند روز یکبار و‌چه مقدار به گیاهتون آب میدید؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۲:۲۴:۰۰

سمیرا محمدی

من این پوتوس رو از کافه گلدون تهیه کردم و خیلی خوب نگهداری میکردم ، آبدهی هم با خشک شدن خاک انجام میشد،حتی چک میکردم که چند سانت پایینتر از سطح خاک خشک باشه بعد آب میدادم،بعد از اینکه کرم و مورچه داخل زیرگلدونی دیدم فقط خاکش عوض شد ،?الان هم به این شکل دراومده

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۳:۲۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

ممنون از اعتمادتون به کافه گلدون اگر مشکل برگ ها از تعویض خاک و شک به گیاه باشه بعد از چند روز رفع میشه .... علایم وجود افت رو در حال حاضر مشاهده میکنید؟ گاهی علاوه بر تعویض خاک نیاز به سم پاشی برای از،بین بردن کامل افت وجود داره برای اطمینان از وجود نداشتن کرم در خاک میتونید گلدون رو ۱۰ دقیقه در تشت اب قرار بدید اگر کرم و افت وجود داشته باشه از ته گلدون خارج میشه ... علایم گیاهتون رو طی چند روز اینده بررسی کنید، تغییری در برگ ها مشاهده کردید حتما اطلاع بدید ....

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۲:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@