پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا ولیزاده

تعداد سوال: ۱

کم رنگ شدن و به سمت زردی رفتن و تار عنکبوت لای بعضی برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۷۰۰

سلام خسته نباشید، نخل شامادورای من حدود ۲۰ برگ داره رنگش خیلی کم رنگ شده امروز موقع آب دادن دیدم مابین بعضی برگا تارعنکبوت زده

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۰:۲۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای راهنمایی دقیق تر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید متشکرم

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۳:۵۷

زهرا ولیزاده

من هر وقت خاکش خشکه معمولا هر چهار پنج روز آبیاری و آبپاشی روی برگاش میکنم ولی نور خونه ی ما خیلی کمه اکثر طول روز هالوژن روشنه

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۱:۵۸:۵۷

زهرا ولیزاده

من هر وقت خاکش خشکه معمولا هر چهار پنج روز آبیاری و آبپاشی روی برگاش میکنم ولی نور خونه ی ما خیلی کمه اکثر طول روز هالوژن روشنه

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۲:۰۲:۵۸

کارشناس شماره ۲

گیاه شما با توجه به علایمی که فرمودید دچار کنه تار عنکبوتی شده ایا علایم چسبندگی پشت و سطح برگ مشاهده میشود؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۱:۵۱:۳۵

زهرا ولیزاده

سلام، نه چسبناک نیست، تار عنکبوت تو دو سه برگ و چهار پنج برگ رو به زردی رفتن، عکس براتون اومد؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۲:۵۷:۰۷

کارشناس شماره ۲

خیر عکس اپلود نشده لطفا عکستون رو به واتسپ این شماره ارسال بفرمایید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۳:۵۷:۵۶

زهرا ولیزاده

دو سه برگ تار عنکبوت داره دو روز قبل بیشتر بود غبار پاشی کردم کمتر شه چسبناک هم نیست،عکس رو به شماره ای که گفتید فرستادم

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۶:۱۴:۴۰

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۸:۰۹

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۶:۲۸:۵۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر علایم زردی و کمرنگ شدن برگ های گیاه شما بخاطر آفت کنه تار عنکبوتی ایجاد شده که برای کنترل این آفت در مرحله اول گیاه رو از بقیه گیاهان دور نگه دارید چون این آفت میتونه به سایر گیاهان منتقل بشه. در مرحله بعد از سموم کنه کش و حشره کش استفاده کنید تا آفت به طور کامل از بین برود و چون آفت برای تغذیه از شیره گیاه استفاده می کنه و باعث ضعیف شدن گیاه شما میشه بعد از استفاده از سموم آفت کش و از بین رفتن کامل کنه از کودهای تقویت برگ دهی استفاده کنید. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود برگ دهی سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۶:۳۴:۵۰

زهرا ولیزاده

سلام وقت شما بخیر ،از چه سمی استفاده کنم بهتره و اینکه به برگ ها بزنم یا ریشه گیاه؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۱:۱۰:۳۴

زهرا ولیزاده

سلام وقت شما بخیر ،از چه سمی استفاده کنم بهتره و اینکه به برگ ها بزنم یا روی خاک بریزم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۱:۱۳:۰۲

کارشناس شماره ۲

سم مالاتیون روی برگ ها و کمی هم روی خاک اسپری شود بعد از یک هفته سم پاشی را تکرار کنید و در صورتی که افت از بین رفت و علایم وجود افت مشاهده نشد هر 45 روز یکبار جهت پیشگیری اسپری کنید. بعد از از بین رفتن افت از کود برگ دهی استفاده کنید که برای تقویت گیاهتون هست

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۲:۵۴:۰۶

زهرا ولیزاده

متشکرم از راهنمایی شما، فقط نور محل نگهداری ،خیلی کمه و هالوژن اکثرا روشنه برای گیاه نقش نور طبیعی رو میتونه داشته باشه، این وضعیت تو زردی تاثیر نداشت؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۲:۰۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم در کل شامادورا در بین نخل ها بسیار به سایه مقاوم هست ولی اگه بتونید کنار پنجره های شمالی و شرقی قرارش بدید برگ های شاداب تری داره . اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۲۱:۰۸:۳۰

زهرا ولیزاده

ممنون از راهنمایی شما?

۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۱۰:۲۳:۵۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۱۲:۵۳:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@