پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

roham shahbakht

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۶-۱۱-۱۳۹۹

نگهداری بن سای مطبق و کورتون ساقه دار ویژه

تعداد بازدید ۷۷

سلام من گیاه کاج مطبق بن سای و کورتون خریدم گذاشتم در اشپزخانه رو به پنجره جنوبی افتابگیر کامل هستش و نور از پشت پرده زبرا دریافت میشه یعنی نور میتونه با بازو بست کردن پرده کم و زیاد بشه کدوم نور مناسبه ؟ کمی نور از لابلای پرده بیاد داخل یا کاملا بسته باشه و نور یکسان از که از پرده رد میشه کافیه ؟ گلدان مطبق بن سای اندازه کوچکی داره ده سانت در ۱۵ سانت با عمق ۱۰ سانت ایا نیاز به تعویض داره ؟ و چه جنس گلدانی مناسب هست براش تو مقالات سایت شما نوشته بود برای مطبق پلاستیکی و کامپوزیت مناسب نیست یعنی من فلزی نمیتونم استفاده کنم ؟ گلدان کورتون چی مناسبه و چه زمانی میشه جابجا کرد در گلدان جدید؟ایا فصل خاصی داره؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر در هر تاپیک میتوانید در مورد یک گیاه سوال نمایید . لطفا عکس کاج مطبق را اینجا بفرستید و برای کروتون ، یک تاپیک جدید در تالار مربوطه تعریف نمایید متشکرم .

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۵:۰۱

roham shahbakht

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۶-۱۱-۱۳۹۹

عکس کاج مطبق رو گذاشتم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۲۰:۱۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

متشکرم از همکاریتون . کاج مطبق گیاهی سایه دوسته و بهتره در محیطی با نور ملایم قرار داده شود . ابیاری باید در زمان خشک بودن خاک انجام شود .میتوانید برای تست خشکی خاک در عمق گلدان از سیخ چوبی استفاده کنید .محیط نگهداری نباید گرم باشد چون باعث افتادگی برگها میشود .محیط نباید نوسان دما داشته باشد و مدام گرم و سرد شود .میتوانید برای تغدیه ی گیاه در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار از کود سه بیست و گاهی اوقات آهن استفاده کنید . کاج مطبق در فصول سرد ، بعلت استفاده از وسایل گرمایشی ممکنه بیحال و یا دچار خشکی و ریزش برگ بشه پیشنهاد میکنیم در این فصول ، گلدان در مکان خنکتری قرار داشته باشه .برای کاج مطبق میتوانید از گلدان پلاستیکی و سفالی استفاده کنید گلدان فلزی مناسب نیست .مگر اینکه گیاه در گلدان پلاستیکی کاشته شده باشد و با همان ، در گلدان فلزی قرار داده شود .نور معمولی که از پرده به گیاه میرسه کافی است . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم.

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۵:۵۸

roham shahbakht

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۶-۱۱-۱۳۹۹

خب الان سایز گلدان رو دیدید؟ کافیه ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۰:۳۴:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

اگر در بهار ریشه از زهکش ته گلدون بیرون زد میتونید گلدون رو تعویض کنید .در غیر اینصورت نیازی به تعویض گلدان نداره .

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۶:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@