پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهار عفتی

تعداد سوال: ۶

مارانتا ویژه

تعداد بازدید ۲۳۹

سلام مارانت دارم و حدودا 5 ماهه تو خونمونه چند وقیته برگ های پایینش شروع به خشک شدن و سوختن کردن برگ هایی که به ریشه گیاه نزدیکه دورش دایره قرمز کشیدم برگ جدید درآورده ولی کامل باز نمیشه دورش دایره مشکی کشیدم عکسشو میذارم میشه راهنمایی بفرمایید البته از وقتی فیکوسمو گذاشتم کنارش این مساله اتفاق افتاده گمونم میترسم جاشو عوض کنم و گیاهم قهر کنه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۴:۳۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهان خانواده ی مارانتا بسیار آبدوست و رطوبت دوست هستند .‌ نحوه ی ابیاری تون به چه صورته؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۹:۲۱

بهار عفتی

اب پاشی به برگاش هر صبح و هر شب آب دادن به گلدونش 2 بار در هفته یک و نیم لیوان

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۵:۵۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

ابیاری رو در زمانی که سطح خاک خشک بود بصورت کامل انجام بدید و گیاه رو سیراب کنید . اگر محیط گرمه ، بیشتر از دوبار ، مه پاشی رو انجام بدید .خاک گلدان تقریبا باید همیشه مرطوب باشد . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۰۰:۱۷:۲۰

بهار عفتی

سلام من مارانتا رو از مرداد دارم سلامتشو يه نگاهي ميندازيد لطفا الان بهار شده كود و سم بهش بزنم با هورمون ريشه؟ اگر بله لطفا مارك معرفي كنيد كود سه بيست دارم پودري ولي نحوه استفاده رو نميدونم اونموقع كه خريدم فروشنده گفت هورمون ريشه بزن بهش اون پايين عكس كود سه بيست و سم مالاتيون ٥٧٪؜ و هورمون ريشه است سر برگام سوخته يكم كنار پنجره با همين حد از روشني هميشه هست 

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۱:۱۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .مارانتا به آب و رطوبت زیاد نیاز داره خشکی برگها بعلت رطوبت و آبیاری کم هستش بهتره براش جزیره بسازید و داخل جزیره همواره آب باشه تا رطوبت گیاه در تمام اوقات بصورت یکنواخت تامین بشه .کود سه بیست هر دو هفته یکبار بدید خیلی خوب رشد میکنه یک قاشق چایخوری از کود را در یک و نیم لیتر آب حل کنید و هر دو هفته یکبار بهش بدید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۳:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@