پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه

تعداد سوال: ۱

چگونه بدانم پژمردگی بنت قنسول به دلیل پوسیدگی است؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۹۸

دچار شته شده بود، هفته ای پس از انکه برایم هدیه اوردند، جایش را عوض نکردم، از محلولهای خانگی تا شیمیایی روی برگها اسپری کردم، شته ها از بین نرفتند، تا اینکه برگها بسیار نازک شدند و رنگ پریده، پژمرده شد و بی حال، گلدانش را بزرگتر کردم، افاقه نکرد، برگها لوله شده و لکهای زرد و قهوه ای نمایان شدند، اکنون میبینم ساقه از قسمتی که سر از خاک بر میاورد چروکیده شده و رنگش متمایل به قهوه ای است؟ ایا ریشه پوسیده؟ گیاه شوک شده؟ میتوانم احیایش کنم؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۷:۲۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای از بین بردن شته باید از سم سوین استفاده میکردید .البته اگر شپشک آردآلود داشته باشه باید از سم ایمیداکلوپراید ۳۵ درصد استفاده کنید .اگر ساقه ای که به رنگ قهوه ای درآمده ، نرم هم شده باشه نشانه ی پوسیدگی است .بهتره قسمتهای تغییر رنگ داده ی ساقه رو ، از گیاه جدا کنید .گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار داده و هر زمان خاک خشک بود به گیاه آب بدید بهتره گلدون رو از نظر زهکشی بررسی کنید تا زهکش بسته نشده باشه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۷:۴۶:۴۳

پگاه

این عکس گیاه هست، دست که میزنم نرم نیست،ریشه رو چک کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۹:۱۳

پگاه

البته قسمتهای بالایی ساقه نرم هستن جایی که سبز هست ساقه،

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۳:۴۷

کارشناس شماره ۱

اگر قسمت پایین نرم نیست به احتمال زیاد گیاه باید هنوز زنده باشه .بهتره ابتدا کمی سرشاخه ها رو هرس کنید و ببینید آوندها سالم هستن یا قهوه ای شدن

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۹:۰۲:۴۳

پگاه

پس از بریدن قسمتی از سر شاخه ها شیره ای سفید رنگ بیرون میاد و اگر منظورتون از اوند همین قسمت از ساقه ها باشه قهوه ای نیستند.

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۰:۵۱

پگاه

اما در قسمتهایی که برگها جدا شده اند به این صورت هست رنگش و شکلش.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۹:۱۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

افوربیاها وقتی ساقه یا برگهاشون ازشون جدا میشه شیره ای سفیدرنگ از اونها خارج میشه .منظورم از حلقه ی آوندی قسمتی از داخل ساقه است که با بریدن ساقه میشه اونرو دید .چون گیاه از خودش شیره داده پس ساقه ها نباید مشکلی داشته باشن .بهتره سرشاخه ها رو هرس کنید تا برگهای جدید رشد کنن اب هم هرموقع خاکش خشک بود بهش بدید .چون خاکش کوکوپیت و پرلیته بهتره خیلی مراقب آبیاری اش باشید چون این خاک آب زیادی تو خودش نگه میداره پس حتما اجازه بدید خاک کمی خشک بشه بعد بهش آب بدید

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۱:۰۸

پگاه

بسیار بسیار سپاسگزارم، از وقتی که گذاشتید و پوزش میخوام اگر پر حرفی کردم و زیاده گویی، وقت بر شما خوش،

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۱۹:۵۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .میتونید در مورد این گیاه اگر سوالی براتون پیش اومد مطرح کنید تا پاسخگو باشیم .

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۱:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@