پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهرزاد

تعداد سوال: ۱

گل پتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۸۴

با سلام و خسته نباشید گل پوتوس من زیر پنجره قرار داره و ساقش تا سقف رفته ولی هر چی برگ تازه در میاره از همون اول میسوزه و اگر هم برگ بزرگ بشه از نوک شروع میکنه ب سوختن و خشک میشه و فقط قسمت پایین گلدون ی کم برگ داره ک اونا هم دارن از نوک برگ خشک میشن و میسوزن یا از وسط برگ سوراخ میشن ( بعضی هاشونم انگار پاره میشن ) یک ماه پیش خاک برگ بهش اضافه کردم هفته یک بار بهش اب میدم وسیله گرمایشی خونه ما شومینس ولی شومینه یه اتاق دیگس و گلدون در اتاق دیگر قرار داره در نزدیکی گلدون بخور سرد قرار دادم گاهی روشن میکنم در خاک گلدون تعدادی حشره های سیاه وجود داره سعی کردم اطلاعات کامل رو ب شما بدم تا دلیل سوختگی گلم رو بدونم ممنون از زحمات شما🙏

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۱۳:۳۳:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهتون به احتمال زیاد به افت حشره دچار شده و باید سمپاشی بشه .لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید متشکرم

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۲:۱۷:۴۴

شهرزاد

زاویه پایین گلدون

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۴:۵۶

شهرزاد

ساقه های بالایی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۵:۲۸

شهرزاد

از بالا

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۰۰:۱۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

بله گیاهتون هم دچار آفت حشره شده و هم به هرس نیاز داره در غیر اینصورت نمیتونه رشد مطلوبی داشته باشه .بهتره اول سمپاشی با سوین یا دیازینون براش انجام بدید و در بهار وقتی هوا گرمتر شد ساقه های بالایی را هرس کنید تا گیاه تحریک بشه و رشد جوانه های جانبی بیشتر بشه .سمپاشی رو دور از نور و در فضای آزاد انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۰۰:۳۷:۳۸

شهرزاد

ممنون از راهنماییتون بعد یک سوال دیگر سم را به خاک بزنم یا برگ ها و اینکه ایا خاکش مناسبه؟ خاک برگ براش استفاده کردم

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

بله خاکبرگ براش خوبه .سم رو هم به گیاه بزنید هم روی خاک اسپری کنید .سعی کنید تمام قسمتهای گیاه اعم از ساقه و زیر و روی برگها مخصوصا ساقه و برگهای جوان و بالایی گیاه ، با سم شسته شود

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۰:۴۳

شهرزاد

سم را یک بار استاده کنم کافیه؟ و اینکه پس از سم پاشی گلدون رو سریع بیارم داخل خونه؟ و اینکه من کود سه بیست رو هم تهیه کردم میتونم بعد از سم پاشی این کود رو بهش بدم؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

بهتره برای اطمینان سمپاشی را دوبار با فاصله ی دو هفته انجام بدید .بله میتونید بعد از اینکه سمپاشی کردید و سم روی برگها خشک شد گیاه رو به داخل بیارید . کود سه بیست باعث میشه شیره ی گیاهی افزایش پیدا کنه واین باب میل بعضی آفات هستش .و چون گیاه شما تحت درمان است بهتره فعلا بهش سه بیست ندید و فقط با اب ساده گیاه رو آبیاری کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۳:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@