پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدي صفاري

تعداد سوال: ۲

لكه هاي قهويه اي پشت برگ و سپس ازبين رفتن برگ ویژه

تعداد بازدید ۸۵۹

سلام و خسته نباشيد - لكه هاي قوه اي روي گياهانم ايجاد شده كه به مرور باعث زرد و خشك شدن برگها ميشن - خواهشا راهنمايي كنيد باتشكر

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۰۸:۳۸:۴۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لکه های سیاه و قهوه ای برگ ها در اثر حضور آفات به وجود آمده. گلدان را از سایر گیاهان جدا کنید و برگ های آسیب دیده را با قیچی تمیز و ضدعفونی شده جدا کنید. برای اطمینان از نابودی کامل آفت ازسموم آفت کش استفاده کنید سم پاشی را با دستکش در فضای باز انجام دهید. اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۳:۳۴:۲۹

مهدي صفاري

مطمئن باشم كه قارچ نيست ؟ گياهان من براي حفظ رطوبت كنار هم نگهداري ميشن ، چندتا گياه ديگه هم اين مشكل رو دارن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۴:۱۴

مهدي صفاري

وهمچنين اين عكس

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۴:۵۳

مهدي صفاري

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۰:۲۵:۱۹

کارشناس شماره ۲

علایم برگ های دیگه ای از جمله کوردیلین که فرستادید شبیه علایم قارچی هستند لطفا از سطح برگ ها هم عکس ارسال بفرمایید تا دقیق تر بررسی شود. پشت برگ ها علایم وجود تار عنکبوت؟ وجود پوشش اردی سفید رنگ یا حشرات ریز سیاه مشاهده می شود؟ روی برگ ها حالت چسبناک میبینید؟ نگه داشتن گیاهان در مجاورت هم برای حفظ رطوبت خیلی کار خوبیه ولی وقتی گیاهتون دچار قارچ یا آفت باشه باید از هم جدا باشن که این بیماری به سایر گیاهان منتقل نشه و آبیاری و غبار پاشی سطح برگ رو کاهش بدید

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۰:۴۳:۵۹

مهدي صفاري

ممنون از زحماتتون - روي برگها فقط زرد و نهايت خشك ميشه ، نقطه هايي كه مشخص كردم تو همشون هست تو شمادورا هم بود كه برگهاش خشك شده بود ريختم دور نتونستم عكس بزارم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۴:۰۴

مهدي صفاري

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۱:۰۸:۲۱

مهدي صفاري

البته الان خيلي دقت كردم ، كلاٌ چندتا دونه حشره ريز مشكي هم ديدم

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۵:۳۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله با عکس هایی که فرستادید مطمئن تر شدم که علایم وجود افت هست و نیاز به سمپاشی با حشره کش داره که میتونید به فاصله ۱۰ روز دوباره سمپاشی را تکرار کنید تا همه افت از این برن قبل از سم‌پاشی با یک پارچه اغشته به الکل یا مایع ظرفشویی رقیق افات رو از برگ ها پاک کنید بعد سمپاشی انجام بدید . چون حشرات گیاه شمارو ضعیف میکنن بعد از این رفتن افت نیاز به مود تقویتی برگ دهی و npk داره و جهت جلوگیری از حمله افات هر ۴۵ روز یکبار گیاهاتون رو با سم حشره کش اسپری کنید . اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود برگ دهی سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۲۱:۲۳:۱۳

مهدي صفاري

باتشكر - كودبرگ دهي و npk رو همزمان استفاده كنم مشكلي نداره ؟ براي زاموفيليا كدوم بهتره ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۳:۱۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم نه نیازی به کود دهی همزمان نیست برای زامیفولیا کود npkمناسب هست

۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۰۴:۴۶:۳۸

مهدي صفاري

يك دنيا ممنون بابت سايت بسيار عالي و كاربردي تون

۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۱۴:۴۰:۱۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از نظر ارزشمند شما

۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۱۵:۵۷:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@