پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمودی

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۲۰

سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید من دیروز سانسوریا خریدم گلدونش رو عوض کرد و بخاطر حمل تا منزل این گیاه تو ماشین گرمایه زیادی تحمل کرد چون دو ساعتی هم ماشین تو آفتاب پارک بود از دیشب تا حالا گیاهم برگاش داره شل و چروک میشه یکی یکی انکار دارن از بین میرن آب هم یه فنجان دیروز دادم یه فنجان امروز روی برگها هم اسپری کردم گفتم شاید رطوبت و از دست دادن حالا چه کنم لطفا

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۰:۲۰:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .این مشکل به علت تنش دمایی به وجود اومده .بهتره گلدان رو در مکانی با تهویه ی خوب و دمای مناسب ( کمی خنک ) قرار بدید و هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدید. لطفا انگشت سبابه تون رو داخل خاک قرار بدید ببینید وضعیت رطوبت خاک چجوریه ؟ اگر تقریبا خشک بود به گلدان آب بدید .بهتره به گیاه بعد از تعویض گلدان آب بدید تا سیراب بشه . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه سانسوریا تون با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۱۶:۰۲

محمودی

ممنون از راهنماییتون دیروز و امروز بهش یه فنجان آب دادم یعنی بازم آب بدم ؟ آیا برگها دوباره جون میگیرن و سرحال میشن یا کارش تمومه چون تمامه برگها داره اینجوری میشه و چقدر ژچقدر زمان می‌بره اگر خوب بشه؟ از لحاظ خنکی و نورگیر جایه خوبیه لازم نیست کاره دیگه ای بکنم چون می‌خوام بدونم اگر درست نمیشن عوضش کنم ممنونم ازتون

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۱:۵۴

محمودی

چون امروز و دیروز بهش آب دادم یه فنجان خاک رطوبت خوبی داره

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۸:۲۱

محمودی

اصلا با این وضعیت درست میشه برگها یا باید بریده بشن؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۲۶:۲۹

کارشناس شماره ۱

برگهایی که خیلی آسیب دیده اند باید قطع بشن اما برگهایی که آسیب کمتری دیده اند و فقط خم شده اند به مرور بهتر میشن البته یک الی دوماه زمان میبره اون هم اگر شرایط یکنواخت و یکسان و آبیاری منظم باشه .اینکه دور برگها بند بستید کار خوبیه و میتونه به ایستایی برگها کمک زیادی کنه اگر سوال دیگه ای هست در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۵۷:۳۰

محمودی

ممنونم

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۳:۳۹

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۲:۱۷:۲۶

محمودی

جسارتا یه سوال دیگه این هر لحظه با اینکه هوای اطرافش متعادله خاکش مرطوبه و امروز نور غیر مستقیمی گرفته با همه این شرایط داره بدتر میشه کار خواصی نیست یعنی انجام بدم من نفهمیدم چیکار باید الان بکنم که حالش بهتر و برگهاش از چروک و افتادگی بلند بشن و جون بگیرن یا کاری نمیشه کرد دیگه؟؟؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۴۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

محیط اطرافش زیادی گرم نیست ؟ یا در معرض باد کولر قرار نداره ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۵۱:۰۲

محمودی

نه گرمه نه سرد دما کاملا مناسبه

۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۰۰:۲۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

از چه خاکی براش استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۱۰:۰۹:۳۲

محمودی

همون خاکی که تو گل فروشی توش بود خوده گل فروش خاک ریخت و گلدونشو عوض کرد

۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۱۰:۲۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

گیاه شما بعلت گرما ی شدید دچار تنش شده و اگر ریشه ها بتوانند این تنش را پشت سر بگذارند گیاه به حالت قبل برمیگرده اما زمان زیادی لازمه که گیاه شادابی اولیه رو به دست بیاره .البته برگهایی که آسیب شدید دیدن همانطور که قبلا عرض کرده بودم ترمیم نمیشن اما اگر ریشه سالم باشه گیاه رشد رو از سر میگیره و دوباره برگ میزنه .به نظرم چون فرمودید حال گیاه روز به روز در حال بدتر شدنه بهتره وضعیت ریشه ها هم بررسی بشه اگه میتونید گیاه رو از خاک دربیارید و خاک اطراف ریشه رو بشورید و ریشه ها رو بررسی کنید و عکسی از وضعیت ریشه ها بفرستید

۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۱۳:۲۳:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@