پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Fatemeh

تعداد سوال: ۱

گل قاشقی ویژه

تعداد بازدید ۲۴۸

سلام گل قاشقی من حاشیه برگهای جدیدش داشت قهوه ای میشد درحالیکه ابیاریش مناسب بود بخاطر همین براش جزیره ساختم و مکانش رو عوض کردم اما چند وقت بعد برگهای جدیدش اون قسمتی که قهوه ای شده بود سیاه میشد و همچنین ساقش هم سیاه میشد و همه برگهای جدیدش ریختن دمای مکانش گرم بود و من دوباره عوض کردم مکانشو که ساقش دیدم اینطوری شده(باتوجه به عکس)و یه لکه های ریز قهوه ای هم روی همه ساقه هاشه علاوه بر این زدگی ها

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۱ ۲۰:۱۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت سیاه شدن و ریزش برگها افراط در ابیاری یا بروز بیماری قارچی و پوسیدگی ریشه است .گیاه شما علاوه بر این مشکل به افت حشره هم دچار شده . اگر گیاه ساقه ی سالم و سبز دارد بهتره از ان قلمه بگیرید و در آب یا خاک ریشه دار کنید و یا اگر ساقه ی اصلی کاملا سالم است گیاه را یکبار با سم حشره کش سمپاشی کنید و ابیاری و رطوبت را کم و تهویه را مناسب کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۰:۵۵:۰۱

Fatemeh

تعداد سوال: ۱

باتشكر از پاسخگوییتون و این سانسوریای پاکوتاه روی برگاش لکه های کرمی رنگ ایجاد شده با دایره آبی نشونش دادم نوک و حاشیه برگهای قدیمی هم یکم دچار خوردگی شده دلیلش به جز شاید ابیاری چی میتونه باشه؟!

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۰:۳۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

این تاپیک برای گیاه قاشقی تعریف شده است .لطفا سوال مربوط به سانسوریا را در تالار مربوط به سانسوریا مطرح نمایید .از همکاریتون سپاسگزاریم .

۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۸:۱۴:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@