پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صبا بنکدار

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ زیاد ویژه

تعداد بازدید ۳۰۷

سلام خسته نباشید من یک بونسای جنسینگ به تازگی خریدم اولش جایی که گذاشته بودم اصلا نور نمیخورد و شروع به ریزش برگ زیاد کرد جاشو عوض کردم و یک جای پرنور گذاشتم ولی هنوز داره به ریزش برگ ادامه میده ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۳:۴۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید متشکرم .آبیاری رو به چه نحو انجام میدید ؟ محیط از نظر تهویه چه وضعیتی داره ؟ آیا محیط نوسان دما داره ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۸:۱۷:۴۰

صبا بنکدار

ابیاری هر ده روز یکبار و یک لیوان سرخالی و نصفی از نظر تهویه خوبه ولی از جایی که اول بود و الان دم پنجره هست نوسان دمای خیلی زیادی بود دم پنجره هم افتابش گرمه ولی هوای اتاق خنکه نسبتا

۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۷:۵۸

کارشناس شماره ۱

اگر کنار پنجره دما نوسان زیادی داره ، مثلا ظهر خیلی گرمه اما غروب خنکه ، بهتره کمی از پنجره فاصله بدید اما نه انقدر دور که نور بهش نرسه ، فقط مقداری که گرمایی که از شیشه رد میشه بهش نرسه . ابیاری رو هم زمانی که خاکش خشکه انجام بدید و سیرآبش کنید . مدتی به این شیوه ازش نگهداری کنید و نتیجه ی کارتون رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۰۰:۲۸:۲۵

صبا بنکدار

سلام دوباره ابشو بیشتر دادم و مکانشم تغییر داده خیلی بهتر شده و حدودا دیگه برگ نمیریزه ببخشید من یک سوال هم درباره یوکا دارم برگاش حدودا خشک شدن نور بهش میخوره ومقدار و روز اب دهیش یکم نا منظم دیگه امیدی بهش هست؟ اگه میشه کاری کرد ممنون میشم کمکم کنید

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۴۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . خوشحالیم که حال بونسایی تون بهتره . یوکا گیاهی بیرونیه و باید در خارج منزل نگهداری شود برای راهنمایی دقیقتر لطفا در تالار مربوطه تاپیک ی جدید برای یوکا تعریف نمایید از همراهیتون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۱:۱۳:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@