پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خوش‌خو

تعداد سوال: ۱

زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۴

با سلام و وقت بخیر ببخشید حدود پنج ماه پیش من زامفولیا خریدم که دو شاخه بزرگ داشت و دو شاخه خیلی کوچک شرایط نگهداریش خوب بود و هر دو هفته بهش اب میدادم و به زودی هم پاجوش زد و سرعت رشد پاجوشش هم خیلی عالی بود به صورتیکه هر روز دو تا سه سانت رشد میکرد اما با بزرگ شدن پاجوش برگ های دو شاخه کوچک شروع به زرد شدن کردن در نهایت هردوساقه کوچک از بین رفتن بعد از مدتی دیدم روی سطح خاک کپک سفید رنگ زده واسه همین خاک گلدان رو تعویض کردم و از سم مانکوزب هم به شاخ و برگ ها اسپری کردم هم به ریشه فقط تنها اشتباهیکه کردم این بود موقع کاشت دوباره مقداری از ریشه بیرون موند و کلا یه ده روز گیاه تو گلدون شل و ول بود بعد متوجه شدم برگ ها ی دو ساقه بزرگ هم از بالا دارن یکی یکی زرد میشن واسه همین دوباره گلدون رو خالی کردم که گیاه رو پایینتر بذارم که روی ریشه کاملا پوشیده بشه و موقع تعویض دوباره از مانکوزب استفاده کردم و یه لامپ رشد گیاه خریدم و بالاس سر گلدون قرار دادم اما متاسفانه هیچ فایده ای نداشت و دونه دونه برگ ها دارن از بالا زرد میشن و ساقه هم از بالا شروع به خشک شدن کرده و در مورد پاجوش هم بگم که برگ هاش کاملا باز شده اما ظاهرا اونم دچار مریضی شده چون برگ بالاییش نشانه هایی از زرد شدن داره ممنون میشم راهنماییم کنید که چکار کنم اینو هم اضافه کنم که امشب موقع ابیاری کود سه بیست رو روی ساقه و برگ هاش اسپری کردم و مابقیشو پای گلدون ریختم

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۰:۵۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید متشکرم .اگر از طریق سایت نتونستید عکس رو آپلود کنید ، تو واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ به همراه نام کاربری تون ارسال کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۶:۲۴:۲۰

خوش‌خو

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۱:۳۰:۳۹

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو آبیاری اجازه میدهید خاک گلدان کاملا خشک شود ؟ آیا مکان نگهداری گیاه نوسان دما دارد وگرم و سرد میشود ؟ کوددهی باید یا بصورت محلول پاشی باشه یا به ریشه کود بدید ، کوددهی با هر دو روش بصورت همزمان گیاه رو دچار آسیب میکنه . ایا زمانی که خاک گلدون رو تعویض کردید ریشه پوسیدگی نداشت ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۶:۲۸

خوش‌خو

بین دو ابیاری سطح خاک تا دویا سه سانت کاملا خشک میشه بعد ابیاری رو انجام میدم، نوسان دما نداره. روی محلول سه بیست نوشته بود اول به شاخ و برگ ها اسپری کنید و مابقی پای گلدون ریخته شود، خیر ریشه پوسیدگی نداشت

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۱:۴۴:۱۰

کارشناس شماره ۱

دو سه سانت کمه باید اجازه بدید خاک بیشتر خشک بشه . ایا از درب کنارِ گیاه ، نور ، روی برگها میافته ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۲:۱۸:۵۷

خوش‌خو

نور مستقیم بهش اصلا نمیخوره چون کنار درب تراس هستش که تراس کاملا شیشه شده و بیرون تراس هم حیاط هست که حیاط هم کامل با پارکینگ پوشیده شده فقط همونطور که در توضیحات اولیه گفتم لامپ رشد واسش خریدم و روزانه چندین ساعت لامپ رو روشن میکنم و اینکه اضافه کنم من توی ابیاری زیاد عجله ای نمیکنم و وقتی کاملا مطمئن شدم خاک خشک شده بهش اب میدم

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۳:۱۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

نیازی به استفاده از لامپ رشد برای زاموفیلیا نیست . شاید مقدار آبی که در هر نوبت آبیاری در گلدان میریزید زیاد باشه سعی کنید مدتی مقدار ابی که در گلدان میریزید را کمتر کنید ببینید روند زرد شدن متوقف میشه یا خیر ؟ کوددهی رو هم با فاصله ی زیاد انجام بدید . میتونید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید متشکرم

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۳:۴۰:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@