پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه شهسواری

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام وقت بخیر من سه هفته پیش یه گل زامیفولیای سبز ک ۹ تا شاخه داره گرفتم بعد دو روز گلدونشو عوض کردم حدودا ۱۰ روز یکبارم آبیاریش میکنم از یک هفته پیش کوچیکترین شاخه ک پایینترین شاخه هم میشه شروع کرد ب زرد شدن برگاش و چروک شدن شاخه ک من اون شاخه رو چیدم الان باز پایینترین شاخه شروع کرده ب همون روند زرد شدن الان باید چیکار کنم ؟ میتونم از همون شاخه ک داره زرد میشه قلمه برگ یا شاخه بگیرم ؟ واینکه سایز گلدونش مناسبه بلندی گلدونش ۶۰ سانته دهانه هم تو عکس مشخصه ممنون میشم از راهنماییتون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۲:۰۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید . در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید ؟ مکان نگهداری گیاه از نظر دما ، حدودا چند درجه است ؟ و آیا دما یکنواخت است یا در ساعاتی از شبانه روز کم و زیاد میشود ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۶:۲۷:۴۴

معصومه شهسواری

سلام .تقریبا یک لیتر آب بهش میدم کنار پنجره پذیرایی گذاشتم و مسلما شبا اونجا دماش کمتر میشه ومعمولا اول چک میکنم سطح خاک خشک باشه دو بند از انگشتم رو داخل خاک فرو میکنم اگه مقدار خیلی کمی خاک ب انگشتم چسبید آبیاری میکنم

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۹:۲۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

خاک گلدان چه ترکیبی داره ؟ کوکوپیت پرلیته ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۲۳:۵۱:۲۷

معصومه شهسواری

خاک کاکتوس و یه مقدار کم خاک برگ

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۰:۳۴:۳۳

کارشناس شماره ۱

ایا اب اضافی از زیر گلدان خارج میشه ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۰:۳۹:۲۵

معصومه شهسواری

آره خارج میشه .الان متوجه شدم ک آب تو زیر گلدونی جمع شده .الان باید اون شاخه رو جدا کنم ؟ میشه از اون شاخه قلمه گرفت ‌؟سایز گلدونو تو عکس فرستادم

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله میتونید از قلمه ی ساقه ی برگ دار و یا قلمه ی برگ برای تکثیر استفاده کنید .قلمه ها تو آب به راحتی ریشه دار میشن اما یکی دوماه طول میکشه .اب گلدون رو هرروز عوض کنید .و یک تکه زغال در آب قرار بدید . زیر گلدانی باید همیشه خشک باشه و اب اضافی خالی شده باشد .

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۱:۱۷

معصومه شهسواری

الان دلیل زرد شدن برگ و چروک شدن شاخه چیه ؟ اگه باز ادامه پیدا کنه چی ؟ لازمه ک گل رو از خاک دربیارم و ریزوما رو نگاه کنم ک ببینم آسیب دیدن یا ن ؟مقدار آبیاریش مناسب بوده .از کنار پنجره هم برش داشتم .واینکه میتونم هم از شاخه و هم از برگاش برای تکثیر استفاده کنم یعنی چند تا از برگا رو جدا کنم و بعد شاخه رو بذارم تو آب؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۰:۲۵:۴۸

کارشناس شماره ۱

چروک و زرد شدن ساقه بعلت افراط و تفریط در آبیاری و یا نامنظم بودن آبیاری و یا رطوبت کم میتونه باشه .البته نور زیاد هم میتونه باعث زردی برگها بشه و همینطور کمبود مواد غذایی . بله میتونید ازش قلمه بگیرید .باید دقت داشته باشید که قلمه ی ساقه حتما دو تا سه برگ داشته باشه .میتونید بقیه ی برگها رو جدا کنید و دو سه برگ روی ساقه بمونه بعد اون ساقه رو از زیر گره ( محل رویش برگ ) قطع کنید و در اب یا خاک ریشه دار کنید اگر بعد از اینکه ساقه ای که برگهاش زرد شدند رو قطع کردید ، برگهای دیگه ی گیاه دوباره شروع به زرد شدن کردند حتما گیاه رو از خاک در بیارید و وضعیت ریشه رو چک کنید .و بعد بهتره گیاه رو تو گلدون کوچکتر بکارید.

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۳:۲۳:۲۲

معصومه شهسواری

ممنون از راهنماییتون .پایدار باشید

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۴:۱۶:۳۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۲۳:۱۲:۲۲

معصومه شهسواری

سلام وقتتون بخیر .سه هفته پیش یه گل کامپکت گرفتم روز بعد خاک و گلدانشو عوض کردم .حدوا هفته ای یکبار هم بهش آب میدادم سطح خاک ک خشک میشد ۱۰ روز پیش روی برگاش لکه های سیاه افتاد براش قارچ کش گرفتم چند تا از برگاش خراب شده بود قطع کردم وضعش بهتر شد الان سه چهار روزه لکه های زرد روی برگاش افتاده ک اون لکه ها هم دارن سیاه میشن .ممنون میشم راهنماییم کنید

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۱:۳۰:۲۰

معصومه شهسواری

اینم عکس گل کامپکت

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۱:۳۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .لطفا سوال مربوطه رو در تالار دراسنا مطرح نمایید از همراهیتون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۹:۵۷:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@