پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رخسانه

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۶۵۰

با سلام من حدود ۳ هفته اس که گل فیکوس جنگلی خریدم دوهفته بعدش برگهاش لکه های قهوه ای شد که کل برگا اینجوری شد سرچ کرد که بنظر قارچ زده بود سم خانگی و داری ضد قارچ زدم بعد کل برگها اویزان شد و ریخت .الان فقط تنه گلم مونده نمیدونم چکار کنم خاکش جدیده کود تقویت ریشه و برگ دادم نور کافی داره .لطفا راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۲:۵۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک تکه از ساقه رو قطع کنید ببینید بافت ساقه سبز و خیس هستش یا اینکه خشکه ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۰۶:۱۲

رخسانه

بنظر خشک شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

کم کم تا قسمتهای پایینتر اینکار رو انجام بدید ببینید تا انتها خشکه یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۲:۵۳

رخسانه

تقریبا نزدیک سطح خاک شدم ساقه اش نصف خشک نصف خیسه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۸:۱۲

رخسانه

خیلی ناراحتم

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۱۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

متاسفانه گیاه در حال از بین رفتن هستش و قسمت زیادی از ساقه چوبی شده و به نظر نمیرسه که توانایی برگ زایی داشته باشه .برای اطمینان میتونید گیاه را از گلدان درآورده و مدتی در آب نگه دارید اگر گیاه زنده باشه شروع به جوانه زدن خواهد کرد .آب را زود به زود تعویض کنید و یک تکه زغال در آن بیاندازید .اگر بعد از یک الی دو هفته گیاه سبز نشد , گیاه از بین رفته است .

۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۵:۱۲:۰۰

رخسانه

?ممنون از راهنماییتون

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۳۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .

۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۳:۳۳:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@