پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه

تعداد سوال: ۱

لک های قهوه ای ویژه

تعداد بازدید ۱۲۷۷

سلام خسته نباشین من ۶ ماه است این گیاه قاشقی رو دارم و به تازگی متوجه قهوه ای شدن برگ و لک های قهوه ای پشت یکسری برگ ها شدم . در ضمن وقتی آبیاری هم میکنم حتی مقدار خیلی کم باز آب روی خاک شناور میمونه و سخت جذب خاک میشه .

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۸:۵۵:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .خاک گلدان مناسب نیست میتوانید خاک را تعویض کنید . اما نکته ی دیگه ای که در مورد گیاهتون در تصویر دیده میشه خشکی برگها به همراه کمی سفیدک هستش که بعلت تهویه ی نامناسب محیط و ابیاری نادرست ایجاد شده است . بهتره خاک گلدان سبک و زهکشی خوبی داشته باشد و باید زمانی که آب در گلدان میریزید حداقل تا ۳ ثانیه در خاک فرو رود و از ته گلدان اب اضافی خارج شود . ایا لکه های قهوه ای خشک هستند و با ناخن کنده میشوند یا حالت پودری دارند ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۰:۰۱:۱۴

مرضیه

تعداد سوال: ۱

خیلییی ممنون بابته توضیحاتتون ، لک ها خشک هستند و با ناخن کنده میشه

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۱:۲۴:۴۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

شپشک سپردار هستش .اگر فقط یک برگ دچار این آفت شده اون برگ را جدا کنید اما اگر چند برگ دچار این افت شده بهتره با سم حشره کش سیستمیک گیاه رو ابیاری و سمپاشی کنید .سمومی مانند کنفیدور و دیازینون مناسب هستند .سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۳:۴۲:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@