پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شکوفه

تعداد سوال: ۱۰

لکه قهوه ای بر روی فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۹۷۶۰

سلام. حدود دوهفته ای میشه که این فیکوس رو خریدم اما متاسفانه بر روی یکی از برگ هاش این لکه قهوه ای ظاهر شده و نوک یکی دیگه از برگ هاش داره لکه میزنه. آیا این نوعی قارچ هست؟ برای پاک کردن برگ های فیکوس چیکار باید کنم؟ از محلول آب و آبلیموی تازه استفاده کردم اما کماکان لکه های سفید بر روی برگ ها باقی مانده است.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۶:۴۰

شکوفه

این عکس لکه قهوه ای روی برگ رو واضح تر نشون میده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۰:۰۷:۵۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

وقتتون بخیر بله علامت وجود قارچ هست برای تشخیص دقیق در لطفا شرایط نکهداری و‌ دمایی گیاهتون رو بفرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۲:۲۹:۳۴

شکوفه

گیاه پشت پنجره جنوبی نگهداری میشه و نور کافی دریافت می کنه. به دلیل نفوذ جریان هوا از دریچه پنجره دمای اتاق بالا نیست.( حدود 20 درجه است) آیا بهتر نیست برای عدم نفوذ قارچ به سایر برگ ها، برگ قارچی رو جدا کنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۲:۴۵:۵۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر بله حتما گیاهتون رو از سایر گیاهان جدا کنید و غبار پاشی سطح برگ را کاهش بدید تا علایم قارچی از بین بروند. برای قارچ ایجاد شده در برگ ها اگر برگی در سطح خاک افتاده اونو بردارید که باعث انتقال قارچ به خاک نشه و گیاهتون رو با قارچکش مانکوزب اسپری کنید این کارو 10 روز بعد تکرار کنید حداکثر سه بار انجام بدید تا علایم قارچی متوقف بشن.

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۱:۱۶:۰۰

کارشناس شماره ۲

برای پاک کردن سطح برگ بهتره از ابلیمو استفاده نکنید که سطح برگ خیلی اسیدی بشه میتونید از مخلوط شیر کم چرب با اب برای برق انداختن برگ استفاده کنید و بعدش با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۱:۳۱:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@