پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اسدزاده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۴۰۲

سلام وقت بخیر دیفن باخیای من تقریبا یه ماه میشه خریدم خاکشو عوض نکردم ک بهار عوض کنم هفته ای یکی دوبار بهش آب میدم. ۲.۳ مترم از پنجره فاصله داره ینی فقط یه روشنایی از خورشید بهش میخوره و نور لامپ . بعد الان دو سه تا برگش کاملا زرد شد کندم بقیه هم کم کم دارن زرد میشن. چیکار کنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا زرد شدن برگها از پایین به افراط و تفریط در آبیاری ارتباط دارد .لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۲۳:۲۱:۱۹

فاطمه اسدزاده

اونایی که زرد شدنو کندم تو این عکس معلومه پایینش خالی شده . چند وقت یه بار آب بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۰:۵۰:۲۰

فاطمه اسدزاده

ایناهم دارن شروع میکنن به زرد شدن بعد کاملا زرد میشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۰:۵۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

علائم بیماری قارچی تو گیاهتون دیده میشه .در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و ایا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۳:۴۸:۵۹

فاطمه اسدزاده

یه لیوان آب میدم . بله یکی دوبار اسپری کردم.

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۲۲:۵۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

فعلا مدتی اسپری کردن رو متوقف کنید و ابیاری را همزمان با خشک شدن مقداری از خاک و به اندازه ی کافی انجام بدید . فعلا نیازی به استفاده از قارچ کش نیست .اگر برگهای جدید و سالم ، لکه دار شدند هم باید قارچ کش بزنید و هم محیطش رو تغییر بدید بعنوان مثال اگر گلدان در نزدیک آشپز خانه قرار داره اونرو در مکان دیگری قرار بدید.

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۲۳:۳۲:۲۱

فاطمه اسدزاده

ممنون از راهنماییتون. فقط اینکه اخر اسفند برای عوض کردن خاک و گلدونش خوبه ؟ و دقیقا چه خاکی بخرم ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۲:۵۹:۵۸

کارشناس شماره ۱

بستگی به هوا داره ، اگه اخر اسفند سرد و در حد یخبندان باشه باید تعویض گلدون رو به زمان گرمتر موکول کنید . اما اگه هوا بهاری و ملایم بود میتونید اواخر اسفند اینکارو انجام بدید . ترکیب خاکبرگ و کمی خاکباغچه براش خوبه .خاک برگ بیشتر باشه .

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۲۳:۳۱:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@