پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن هواسی

تعداد سوال: ۱

علت زرد شدن برگ گیاه سینگونیوم ویژه

تعداد بازدید ۳۶۱۳

سلام خسته نباشید.من یک گیاه سینگونیوم دارم که اصلا در ابیاریش عجله و افراط نمیکنم میزارم خاکش خشک بشه بعد ابیاری انجام میدم.اما تا ابیاری میکنم دقیقا روز بعد چهارتا از برگاش زرد میشه.الانم زمستونه میدونم رشدش ممکنه متوقف شده باشه ولی دوتا جوونه زده ک خیلی وقته باز نشدن حدود ده روزه....برگها چرا زرد میشن بعد ابیاری؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۶:۲۲:۰۸

نسترن هواسی

از کود سه بیست و آهن هم براشون ماهی یه بار استفاده میکنم....یه گیاه برگ انجیری هم دارم اصلا رشد نمیکنه و دوتت از برگاش دارن زرد میشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۶:۲۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر وقتی بهشون اب میدید از زیر گلدون اب خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۰:۲۸:۲۰

نسترن هواسی

اره آب خارج میشه.

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۰:۱۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

علت اصلی زرد شدن هردو گیاهتون کمبود یا بیش بود ابیاری و کمبود رطوبته برای تامین رطوبت میتونید براشون جزیره درست کنید در هفته 2 بار کافیه و غبار پاشی با اب جوشیده سرد شده هم براش مناسبه. برای ابیاری هم زمانی که سطح خاک خشک بود ابیاری کنیدو باز نشدن جوانه ها در پاییز و زمستان در حد کم طبیعیه گیاه در فاز استراحت هست ماهی یکبار بهش کود میدید عالیه در بهار و تابستون سه هفته یکبار کود تقویت برگ دهی بدید. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۱:۴۶:۴۰

کارشناس شماره ۲

کود برگ دهی

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود برگ دهی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۱:۴۷:۱۹

نسترن هواسی

خیلی خیلی ممنون از جواب دهی شما.ببینید دفه اولی ک گلها رو خریدم وقتی بهشون اب دادم اب از کف گلدون بعد چند لحظه خارج شد.ولی الان از ترس زمستون در حد یه لیوان اب میدم و بیرون نمیرنه اب از کف گلدون میگم شاید ب خاطر کم اب دادن باشه ک اب بیرون نمیاد،درسته؟ و اینکه خاکشو ک هم میزنم اصلا باتلاقی نیست و روطوبت به اندازه ای ک خاک زیرش قهوه ای هست داره واقعا نمیدونم چرا زرد میشن اخه این گل مقاومیه خیلی ناراحتم

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۰۱:۰۱:۰۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله یک لیوان اب با توجه به حجم گلدون شما کم هست بیشتر بهش اب بدید تا اندازه ای که از زیر گلدون کمی خارج بشه که نشون میده گیاه شما سیراب شده ولی فواصل ابیاری رو در زمستان بیشتر کنید هرزمان سطح خاک خشک شد اب بدید برای اطمینان از باتلاقی بودن زیر گلدون یک سیخ چوبی در انتهای گلدان فرو کنید اگر مقدار زیادی خاک بهش چسبید نشون میده زیر گلدون شما زیادی مرطوب هست ولی اگر خاک زیاد نچسبید زهکش مناسبه و براش میتونید جزیره درست کنید در هفته دو بار در جزیره قرارش بدید تا رطوبت لازم رو جذب کنه.

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۰۱:۱۶:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@