پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Anahita Mahdavi

تعداد سوال: ۱

افتادگي برگ ویژه

تعداد بازدید ۵۰۶

سلام من يك گياه برگ انجيري با سه برگ دارم يكي از برگ هاش زماني كه خريدم به سمت پايين بود چيكار كنم اون يدونه برگ درست مثل بقيه بايسته؟ بعد من سه روزه اين گياه رو خريدم اب بهش دادم اما زياد نه ،فكر كردم نبايد اب از زير گلدان به بيرون بياد،ممنون ميشم راهنمايي كنين منو

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۵:۴۸:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برگ انجیری مانسترایی که برگهای بزرگی دارد ، یه کم برگها حالت باز از هم دارند مگر اینکه از قیم خزه ای برای نگهداری گیاه استفاده کنید . در مورد آبیاری بهتره بین دو آبیاری اجازه بدید خاک گلدون کمی خشک بشه و بعد گیاه رو کاملا سیراب کنید .بهتره به اندازه ای در گلدان اب بریزید که چند قطره از زیر گلدان خارج شود . نکته ی مهم اینه که برگها نباید با دیوار یا هر چیز دیگه تماس فیزیکی داشته باشند .بهتره در اطراف گلدان حداقل نیم متر فضای خالی وجود داشته باشد .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۰:۲۹

Anahita Mahdavi

برگ وسط گياه از اول به سمت پايين بود ،ميخواستم بپرسم لازم نيست دارويي يا چيزي استفاده كنم براش؟ و اينكه قيم خزه اي من نميدونم چيه ،ممنون ميشم منو راهنمايي كنين.

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۰:۲۲:۰۵

Anahita Mahdavi

و اين قسمت هايي از برگ كه به اين شكل درومده من بايد چيكار كنم؟اصلا دلم نميخواد بيشتر ازين اسيب ببينه ممنون ميشم منو راهنمايي كنين(قسمت هايي كه نشونتون دادم?)

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۰:۵۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

پارگی برگها میتونه در اثر صدمات فیزیکی ایجاد بشه . صدماتی که در هنگام نقل و انتقال گیاه و یا رد شدن مداوم از کنار گیاه و برخورد ( هر چند کم و نامحسوس ) با برگهای گیاه ، تماس برگها با دیوار یا اجسام دیگر ، ایجاد میشه . گاهی اوقات هم پارگی به همراه چروک و جمع شدن برگهای گیاه ایجاد میشه که بعلت وجود افات حشره ای ، این اتفاق می افته . برای درست کردن قیم خزه ای براتون عکس میفرستم اگر هر جاش رو متوجه نشدید بفرمایید براتون توضیح بدم قیم خزه ای در حقیقت همان تکیه گاهی است پوشیده از خزه ، که در کنار گیاهان رونده در گلدان یا زمین قرار میدن تا ریشه های هوایی این گیاهان در خزه فرو رود که هم گیاه رشد بهتری داشته باشه و هم ایستایی لازم رو برای گیاه ایجاد میکنه . بهتره برای تکیه گاه از لوله ی پلاستیکی مثل لوله های روکار آب استفاده کنید .چون اگر از چوب استفاده کنید بعد از مدتی میپوسه و قیم تون کج میشه و اونوقت باید یکی دیگه درست کنید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۰:۰۳:۰۵

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۰:۱۵:۴۴

Anahita Mahdavi

ممنون از توضيحاتتون اينكارو انجام ميدم براي گياهم فقط من زماني كه گياه رو خريدم يك عالمه دورش خزه بود با همونا براي من گلدون رو كاشت مشكلي پيش نمياد؟ برگ افتاده و بي حالت وسطش خودش خوب ميشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۰:۴۳:۵۹

کارشناس شماره ۱

بیحالی ممکنه بعلت دمای محیط و کمبود آب باشه بهتره مدتی در مکان خنکتر گیاه رو نگه دارید و تا حد امکان بهش هوای تازه برسونید .مراقب باشید همانطور که خزه برای گیاه خیلی مفیده از ان طرف میتونه رطوبت زیادی رو در اطراف خاک ایجاد کنه پس حتما مراقب ابیاری باشید و زمانی که خاک و خزه رطوبت دارند از ابیاری خودداری کنید . قاعدتا" باید با این نوع مراقبت ، گیاه سرحال تر بشه.

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۱:۲۶:۳۷

Anahita Mahdavi

ممنون از راهنمايتون اميدوارم كه خوب رشد كنه

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۲۰:۳۴:۵۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۲۳:۳۳:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@