پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کوثرمیرغفاری

تعداد سوال: ۱

قهوه ای و خشک شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۷۸

سلام من این گیاهو چندروزه تهیه کردم تو فاصله سه متری رو به روی پنجره شمالی و کنار تلویزیون هست متاسفانه چندتا از برگ هاش بعض جاهاش اینطوری قهوه ای و خشک و پاره پاره هست حتی یکی از برگ هاش که تازه درومده البته فکر کنم وقتی خریدم اینطور بود اما یکم بیشتر شده دلیلش چیه و باید چکار کنم؟ و اینک یک برگ انجیری دیگه دارم که دقیقا زیر پنجره هست اون روهم سه روزه گرفتم شادابه کاملا اما امروز دیدم که یه برگش که ساقش توی خاکه نه متصل به ساقه های دیگه, کاملا زرد زرد شده دلیل این چیه و باید چکار کنم ممنون

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۵:۲۰

کوثرمیرغفاری

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۹:۰۴

کوثرمیرغفاری

این اون یکی برگ انجیریم هست که گفتم یک برگش زرد شده و تا دیروز خوب بود ی دفعه اینطور شده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۹:۲۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید در چه فاصله زمانی و چه مقدار بهش آب میدید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۱:۵۲:۵۲

کوثرمیرغفاری

من کلا سه روزه اینارو خریدم و همون شب اول که اوردم خونه بهشون اب دادم

۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۲۲:۰۱:۲۵

کارشناس شماره ۱

دما ی خونه بالاست ؟ گرمایش خونه تون با چه سیستمی هستش ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۰:۱۸:۰۴

کوثرمیرغفاری

پکیج،ما که دما برامون معمولی بود اما خب دیروز دمای پکیج رو‌کم کردم ...دیروز دقت کردم بجز این ها برگ های فیکوس هم که با این ها خریداری کردم کاملا افتاده شده نمیدونم چرا همشون به مشکل خوردن

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۳:۳۴:۳۵

کوثرمیرغفاری

الان دیدم که یکی از برگ انجیری هام همون ک‌اول بهتون گفتم برگ هاش لکه های قهوه ای داره و خشک یه همچین پشه هایی اطراف گلدون و تو گلدونش هست چکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۷:۲۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

علت بیحال شدن گیاهاتون گرمای محیط هستش مخصوصا اگه گلدانها مستقیم برروی زمین قرار داشته باشند . بهتره گلدانها با زمین فاصله داشته باشند .مثلا میتوانید گلدانها را روی میز یا عسلی قرار بدید .محیط نباید زیاد گرم باشد متعادل ترین دما زمانی است که خودتان کمی احساس خنکی کنید . علاوه بر این گیاهتون به افت پشه ی سیاه هم مبتلا است که میتونید با سم دیازینون اونها رو از بین ببرید .سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور خورشید انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۲۰:۰۴:۵۴

کوثرمیرغفاری

اون یکی برگ انجیریم که گفتم یکی دوتا برگ زیریش زرد شده کاملا دلیلش چیه

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

میتونه بعلت دمای بالا و افراط و تفریط در آبیاری باشه .برگ زرد شده رو میتونید جدا کنید چون دیگه به حالت قبل برنمیگرده .

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۰۰:۳۵:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@