پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ز. شایسته

تعداد سوال: ۱

سفید شدن و سوختگی برگ های لیندا ویژه

تعداد بازدید ۶۷۴

سلام، امروز دیدم که روی برگهای لیندا یه چیزی شبیه تارو پود یا کپک سفید نشسته و برگهای اون تیکه هم یا سوختن یا دارن میفتن، مشکل دیگه اینکه از جایی که برگ ها در میان دچار سوختگی شدن، ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل چیهوچیکارکنم. گیاه هم کنار پنجره است و ۱۰ روز یه بار حدودا تب میدم بهش

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۸:۲۸:۴۸

ز. شایسته

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۰۸:۳۰:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر قسمت هایی که پوشش سفید رنگ میبینید ایا حشره میبینید ؟ پشت برگ ها حالت چسبناک میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۵:۰۰:۱۵

ز. شایسته

سلام، نه چسبناک نبود حشره هم ندیدم ولی باز نگاه میکنم، چه احتمالاتی وجود داره؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۸:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۲

با توجه به علایم و عکسی که ارسال کردید پوشش های سفی رنگ به علت وجود حشره شپشک هست که چون از گیاه تغذیه میکنه باعث میشه گیاهتون ضعیف بشه و اون نقاط سوخته رنگ و لکه ها در برگ ها ایجاد بشه که برای کنترل و درمانش نیاز به سم افت کش داره طبق دستور روی بسته سم با اب مخلوط میکنید و روی برگ هاتون و سطح اک اسپری میکنید بعد از 10 روز دوباره سم پاشی و تکرار کنید. در مرحله قبل از سم پاشی محلول رقیق اب و مایع ظرفشویی درست کنید و روی قسمت هایی که پوشش سفید رنگ و میبینید اسپری کنید بعد با دستمال اون قسمت و پاک کنید اینکار به کم شدن افت خیلی کمک میکنه بعد از اینکار سم پاشی رو انجام بدید با دستکش و در فضای ازاد . اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۰۱:۱۲:۴۸

ز. شایسته

خیلی ممنون از توضیحاتتون، چه سمی برای اینکار مناسبه و پیشنهاد میکنید؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۱:۱۳:۲۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم سم مورد نیاز رو براتون پیوست میکنم میتونید روی لینک سم بزنید و خریداری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۴:۳۲:۵۱

ز. شایسته

سلام مجدد، ممنون از پاسختون، من امروز حشره شپشک رو دیدم، تا وقتی حالش خوب شه باید گیاه رو از بقیه جدا کنم؟ و اینکه بعد سمپاشی کوددهی هم انجام بدم بلافاصله؟ 

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۰۹:۳۳:۳۶

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر بله حتما گیاه رو‌جدا کنید و سه بار سمپاشی انجام بدید به فاصله سه روز یکبار بعد از سمپاشی در اوایل بهار کوددهی را برای تقویت گیاه انجام بدید و میتونید در فصل بهار و‌تابستون هر سه هفته یکبار کوددهی را انجام بدید

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۳:۰۰:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@