پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۶

گل ویژه

تعداد بازدید ۲۶۶

سلام این گل ما خیلی زود گل هاش پژمرده شده و شرایط ابیاریش رو درست نمی دونیم میشه راهنمایی کنید؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۱:۵۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر لطف میکنید عکس گیاه رو ارسال بفرمایید. اگر از اینجا ارسال نشد به شماره واتسپ ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ بفرستید.

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۲:۵۶:۰۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر الان عکستون اپلود شد. زهکش گلدون باز هست؟ زمانی که اب میدید از زیر گلدون اب خارج میشه؟ چون این گیاه از ساکولنت ها به حساب میاد نیازابی کمی داره و برگ هاش گوشتی این گیاه از و‌ذخیره میکنه، این دوابیاری اجازه بدید سطح خاک کاملا خشک بشه توی زمستان تقریبا هر ۱۰ روز یکبار از بدید و‌چک کنید از زیر گلدون خارج بشه.خاک گیاه هم زهکش خوبی باید داشته باشه ترکیب خاک کاکتوس و‌ساکولنت براش مناسبت.بهترین دما برای نگهداری بین ۱۵ تا ۲۵ درجه هست سرمای زیر ۱۵ درجه براش مناسب نیست.بهترین محل قرارگیری پشت پنجره های جنوبی هست که نور لازم رو‌دریافت کنه. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۳:۱۷:۴۴

کاربر

خیلی ممنون بله زهکش گلدان خوبه و آب خارج میشه فکر کنم ما بیشتر آب دادیم و چشم هر ده روز تقریبا آب میدیم فقط گلدهی چه جوریه؟ الان گلها پژمرده شدن باز گل میده یا فصل گلدهی خاصی داره ؟ البته بین برگ ها شته و حشره کمی هم داره که با گوش پنبه پاک کردیم نیاز هست سم آفت کش بزنیم؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۳:۲۳:۱۴

کارشناس شماره ۲

در شرایط عادی این گیاه سالی یکبار گل میده ولی با تنطیم نور گیاه میشه تعداد دفعات گلدهی را افزایش داد. این گیاه روز کوتاه محسوب میشودبه این معنی که در پاییز و زمستان که گیاه ،گل ندارد بعد از غروب آفتاب باید در تاریکی مطلق باشه. همچنین این گیاه باید روزانه در حدود 8 الی 10 ساعت نور مناسب و کافی دریافت کند.از این زمان به بعد گل ها ریزش پیدا میکنن که طبیعی هست. بعد از تموم شدن دوره ی گلدهی ساقه ی خشک شده ی گل ها رو تا جایی که برگ ندارن یا به همراه یک الی 2 برگ قطع کنید. برای حشرات کار مناسبی انجام دادید ولی اگر باز هم حشره و افت رو مشاهده کردید بهتره با سم حشره کش برگ هارو اسپری کنید تا کامل حشرات از بین برن.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۵:۴۴:۵۶

کاربر

خیلی ممنون که کامل توضیح دادین و متوجه شدم چیکار باید بکنم در ثواب نگهداری این گل زیبا سهیم هستید ممنونم

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۵:۵۰:۴۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم خوشحالم که از خدمات ما راضی بودید.

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۶:۱۶:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@