پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Sara sattari

تعداد سوال: ۴

گیاه آگلونما من حالت پیچ خوردگی دارد ویژه

تعداد بازدید ۴۲۵

سلام خسته نباشید برای گیاه من تقریبا هر چند ماه یکبار این اتفاق میفته حتی بهش کود دادم خاک خوب گرفتم جاش رو عوض کردم گذاشتم پیش پنجره که کلا نور خونه کم هست ولی الان دوباره همین اتفاق افتاد و برگ های لوله شد ممنون میشم بگین چیکار باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۳:۴۰:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ابیاری شما به چه شکل هست؟ وقتی اب میدید از زیر گلدون اب خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۱۴:۵۲:۳۱

Sara sattari

بله تقریبا هر ۳ روز یکبار هم پاش خیلی خشک میشه

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۰:۲۸:۲۹

کارشناس شماره ۲

توی هرابیاری چقدر اب میدید؟ در فاصله بین دو ابیاری سطح خاک که کمی خشک شد نه کاملا خشک نیاز به ابیاری داره و ابیاری باید به اندازه ای باشه که از زیر گلدون مقداری اب خارچ بشه این نشون میده گیاه سیراب شده در عکس ارسالی به نظر میاد گیاه اب کافی دریافت نکرده .

۱۳۹۹-۱۲-۰۷ ۲۱:۵۰:۴۲

Sara sattari

دقیقا نمی‌دونم چه اندازه ولی هر سری اب از زیرش بیرون میزنه الان که این طوری شده باید چیکار کنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۲:۲۶:۲۵

کارشناس شماره ۲

محیط نگهداری گیاهتون سرد نیست؟ در اثر سرما و سیراب نشدن کافی ریشه اگلونما بیحال میشه برای رفع این مورد گیاهتون رو جایی قرار بدید که خیلی سرد نباشه خصوصا در این فصل ممکنه کنار پنجره بودن براش مناسب نباشه و از،طرفی چون اگلونما رطوبت دوست هست میتونید براش جزیره درست کنید، به این شکل که در زیر گلدونی سنگریره بریزید و کمی اب روز سنگ هابریزید و‌گلدون رو رپی سنگ ها قرار بدید تا رطوبت مورد نیاز و از زیرگلدون جذب کنه. در فصل بهار برای تقویت گیاه بهش خود تقویتی بدید.اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۴:۴۴:۳۶

Sara sattari

خیلی ممنون از لطفتون حتما این کار انجام میدم ????

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۰۰:۵۱:۴۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم.

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۰۲:۲۲:۵۶

Sara sattari

سلام روزتون بخیر من تازه گلدون گیاه رو تو کردم تا دو روز حالش خوب بود ولی کود (مولتی کود)که دادم یکم بی‌حال شده باید چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۱:۰۳:۴۶

Sara sattari

گلدان گیاه عوض کردم*

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۱:۰۵:۲۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عکس کودی که دادید رو ارسال میفرمایید

۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۳۶:۰۷

Sara sattari

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۰۱:۴۳:۰۲

کارشناس شماره ۲

ببینید این کود ها چون مواد متشکله رو ننوشتن من الان نمیدونم بگم خوب هست یا خبر و چند روز یکبار استفاده بشه از جایی که تهیه کردید حتما نحوه مصرف رو بپرسید و اینکه چه کودی هست؟

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۲:۱۰:۴۲

Sara sattari

ممنونم فقط الان برای گیاه که بی حال شده چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۲:۲۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

در خال حاضر به مدت ۱۵ دقیقه کل گلدون رو در تشت اب قرار بدید بعد از اون ابیاری رو‌منطم هر زمان سطح خاک تا عمق ۱ سانت خشک بود انجام بدید برای تامین رطوبتش زیرش جزیره درست کنید ۴۵ روز یکبار بهش کود هیومیک اسید و کود npk20 بدید و کوداهن بهش ندید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۲-۳۰ ۱۲:۲۹:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@