پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پیمان سعیدی فر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن برگ درختچه بونسای ویژه

تعداد بازدید ۴۲۳

با سلام من یکی از بونسای هام برگاش داره زرد میشه و میریزه میخواستم بدونم برای احیای آن چیکار باید بکنم ؟باتشکر

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۰۷:۵۵:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر برای تشخیص دقیق تر لطفا عکس گیاه را ارسال بفرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۱:۱۱:۲۴

پیمان سعیدی فر

با سلام عکس خدمتتون ارسال شد

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۵:۳۲:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله عکس شما دریافت شد. چند روز یکبار و چه مقدار اب میدید؟ محل قرارگیری بونسای شما از نظر دمایی و میزان نور دریافتی چه مقدار هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۰:۵۹

پیمان سعیدی فر

هفته یک بار خیلی کم بیشتر هم اسپری میکنم ابو به برگاش کود بنسای هم ۲۰ ۲۰ ۲۰ بهش یکم دادم کنار پنجره هست نور غیر مستقیم دما هم متوسط میباشد یک بنسای دیگر هم دارم اون سرحال میباشد فقط این بنسای هم اینجوری شده است

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۰۸:۳۰:۴۲

کارشناس شماره ۲

فعلا کوددهی را متوقف کنید و در فصل بهار دوباره کود مخصوص بونسای بهش بدید . زمانیکه اب میدید اب اضافی از،زیر گلدون خارج میشه؟ بونسای رطوبت دوسته و اسپری اب روز برگ ها رودوست داره ولی از طرفی اگر زهکش گلدان بسته شده باشه و بعد از ابیاری اب اضافی خارج نشه باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت زرد شدن برگ ها میشه. سطح برگ اگر علایم وجود حشره مثل تار عنکبوت یا پشه دیده نمیشه با رعایت شرایط ابیاری که زمانیکه یک سانتی متر از سطح خاک که خشک شد ابیاری کنید و اطمینان از باز بودن زهکش و قرار گرفتن در جایی با دمای بین ۱۵ تا ۲۵ درجه مشکل گیاه حل میشه. برای ابیاری و غبار پاشی از اب جوشیده که به تماس محیط رسیده یا اب تصفیه استفاده کنید املاح اب و اب سرد باعث اسیب به ریشه میشه. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۲:۵۷:۳۹

پیمان سعیدی فر

تشکر لطف کردین

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۳:۰۵:۴۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم.

۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۰۰:۳۴:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@