پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه شهسواری

تعداد سوال: ۲

لکه های زرد روی برگها ویژه

تعداد بازدید ۹۳۴

سلام وقتتون بخیر تقریبا چهار هفته پیش یه کامپکت گرفتم روز بعد گلدونشو عوض کردم بهد یک هفته برگاش سیاه شد چند تا از برکاشو چیدم و قارچ کش استفاده کردم .حدودا هفته ای یکبار وقتی ک سطح خاکش خشک میشه بهش آب میدم .الان روی برگاش لکه های زرد میافته و بعد لکه هاش قهوه ای میشن باید چیکارش کنم میتونم ازش قلمه بگیرم قبل اینکه بطور کامل از دست بره ؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۰۸:۴۰:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطف میکنید اسم قارچکشی که استفاده کردید را بفرستید

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۱:۱۰:۴۰

معصومه شهسواری

تعداد سوال: ۲

سلام بله حتما.عکسشو میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۱:۳۰:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله این قارچکش مناسب هست ولی با توجه به علایم مشخصه گیاه شما همچنان بیماری قارچی داره بهتره برگ هاش الوده و لکه دار رو از گیاه جدا کنید و دوباره با قارچکش سم پاشی کنید از یک قارچکش دیگه که براتون پیوست ارسال میکنم استفاده کنید و بعد از یک هفته دوباره سم پاشی را انجام دهید. برای ابیاری دراسنا حتما از اب جوشیده سرد شده یا از تصفیه استفاده کنید املاح از باعث لکه برگی میشه، زهکش گلدون حتما چک بشه که زمان ابیاری مقداری اب از زیر گلدون خارج بشه و باعث بیماری قارچی ریشه نشه.

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۴:۴۹:۳۳

کارشناس شماره ۲

برای تکثیر یک تکه از ساقه این گیاه را به قطعاتی برش بدید و گاه روی خاک بگذارید. این قطعات کم کم ریشه دار می شن و می تونن یک گیاه عالی را به وجود اورند. البته بستر کاشت در نظر گرفته برای این گیاه باید مرطوب باشه.

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۴:۵۳:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@