پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهلا نظری

تعداد سوال: ۷

زرد شدن برگهای پایینی آگلونمای لب ماتیکی ویژه

تعداد بازدید ۱۳۵۸

با سلام خدمت شما من حدود سه ماه پیش یه گلدون آگلونمای لب ماتیکی خریدم اولش خیلی پرپشت و سرحال بود از زمانی که خریدمش یه برگ از بالا در میاد دو تا از برگای پایینی زرد میشه آبیاریش میذارم بین دو آبیاری خاکش خشک میشه نور خوبی میگیره، من یه کم خاک ورمی کمپوست بهش اضافه کردم اما فایده نداره لطفا منو راهنمایی کنید گلدونم دیگه داره از بین میره.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۲:۴۳:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زمانی که اب میدید ایا اب از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۴:۲۹:۱۰

شهلا نظری

بله خارج میشه ولی خاکش تند تند خشک میشه یه مسئله دیگه جلوی پنجره گذاشتمش اونجا یه کم سرده اینم میتونه عاملش باشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۱۷:۱۳:۳۲

کارشناس شماره ۲

با توجه به اینکه اگلونما کلا گیاه گرمسیری هست پنجره های رو به شمال براش بهتره و در شرایط سرما و کم ابی و رطوبت پایین برگ ها بی حال و پژمرده میشن گیاهتون رو به جای گرمتر منتقل کنید با درست کردن جزیره زیر گلدون میتونید رطوبت مورد نیازشو تامین کنید و ابیاری هم تا سطح خاک خشک شد ابیاری کنید و حتما تا اندازه ای اب بدید که کمی اب خارج بشه که نشون بده گیاه شما سیراب شده.

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۲۱:۰۴:۵۷

شهلا نظری

تشکر از شما این کارا رو انجام میدم.

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۲۱:۰۸:۰۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۲-۰۸ ۲۱:۳۹:۵۹

شهلا نظری

سلام ببخشید این برگایی که آگلونمای لب قرمز من زرد کرده اینا رو من قیچی کنم یا بمونن خودشون بیوفتن؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۰۲:۴۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

برگ های زرد شده رو‌میتونید جدا کنید چون باعث ضعیف شدن گیاه هم میشه

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۱۰:۴۸:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@