پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هلیا مهدوی

تعداد سوال: ۱

قهوه ای و زرد شدن گل تراریوم ویژه

تعداد بازدید ۸۴۳

با سلام روز بخیر من هفته ی پیش به تراریومم کود دادم چون برگای کوچیک داده بود ولی رشد نمیکرد ولی برگای کوچیکش همه قهوه ای شد و پلاسید برگای بزرگشم داره زرد میشه الان میشه راهنماییم کنید لطفا

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۶:۰۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . میتوانید برای درشت شدن برگها از روش هرس کردن استفاده کنید . چه مقدار کود در اب حل کرده بودید ؟ و از چه کودی استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۲۳:۴۶:۰۲

هلیا مهدوی

رشد گل یه مسئلس ، الان داره زرد میشه برگهاش ! احساس میکنم حالش خوب نیست عکس کود رو میفرستم براتون اسپری کردم تو شیشه ی تراریومم ، با آب حل نکردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۱۱:۴۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

گیاهتون دچار سوختگی ناشی از کود شده . باید یه مدت بهش زمان بدید تا این تنش رو پشت سر بگذارد . عکسی که از کود فرستادید عناصر تشکیل دهنده اش مشخص نیست .از قسمتی که عناصر نوشته شده عکس بفرستید .

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۰:۴۱

هلیا مهدوی

ننوشته روش متاسفانه میشه الان روش نگهداری کلی تزاریوم و نحوه ی هرس کزدنش که فرمودید رو بگید بهم؟ و بگید چیکار کنم الان حال گلم خوب بشه ؟ اصا از بعد کود کچل شد

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۲ ۱۸:۴۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

چون دهانه ی تراریوم تون باریکه بهتره دربش همیشه باز باشه و هر زمان متوجه شدید رطوبت داخل بطری کم شده کمی اب داخل اش اسپری کنید . نیازی به کوددهی نیست . برای هرس کردن اش هم چون دهانه ی بطری باریکه ، کمی اینکار ممکنه براتون سخت باشه اما با حوصله میتونید اینکار رو انجام بدید .میتونید از قیچی های مخصوص تراریوم که تو بازار هستش استفاده کنید .یا از فروشگاههای لوازم ارایشی بهداشتی ، قیچی نازک تهیه کنید و برای اینکار استفاده کنید .برای هرس ، ساقه را از بالای محل رویش برگ قطع کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۱۲ ۱۹:۵۲:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@