پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فربد خسروزاده

تعداد سوال: ۱

تعویض خاک و گلدتن یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۳۲

سلام یوکا تنه دار من چند وقتیست حاشیه برگها دچار سوختگی و خشک زردشدنه. طبق توصیه ها آبیاری رو منظم و حدود ۱۰ روز یکبار انجام دادم و سم و قارچ کش هم زدم حالا برای اینکه بفهمم ریشه گیاه نپوسیده و بخوام قارچ کش به ریشه بزنم میخوام خاک و گلدان رو عوض کنم. اگه این کار رو الان توصیه میکنید از چه خاکی استفاده کنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۲۳:۲۷:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ترکیبی از خاکباغچه و کمی ماسه و کود پوسیده حیوانی و کمی خاکبرگ براش مناسبه .کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۲۳:۴۷:۱۵

فربد خسروزاده

تهران هستم. در مورد وضعیت گیاه هم میشه راهنمایی بفرمایید که چه کاری بکنم تا جلوی زرد و خشک شدنشررو بگیرم؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۱۲:۰۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

یوکا در اصل گیاهی مناسب فضای آزاده و به ندرت تو خونه ها دوام میاره .بهتره اگر تراس دارید گیاه رو به تراس و در مکانی نیمسایه انتقال بدید چون نور زیاد و هوای تازه از عوامل ضروری برای بقاء این گیاهه . آبیاری بهتره در زمان خشکی خاک انجام بشه و بهتره در زمانی که میخواین بهش اب بدید ، اب رو از بالا روی برگها بریزید تا هم برگها شسته شوند و هم گیاه آبیاری شود .البته اینکار رو در زمستان نباید انجام بدید .برگهای زرد گیاه رو جدا کنید . زمانی که دما به صفر درجه میرسه روش رو با پلاستیک بپوشونین تا یخ نزنه . اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۵:۳۶

فربد خسروزاده

بغضی از شاخه ها یه كم كج شده و كمی در ابتداری ساقه نرم شده. به نظرتون میشه اون شاخه ای كه داره كج میشه رو قلمه زد؟

۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

اگر حالت پوسیدگی نداشته باشه بله میتونید قلمه بزنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۳:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@