پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهلا نظری

تعداد سوال: ۷

لکه‌های روشن روی برگ‌های بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۲۱۶۴

سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان بزرگوار روی برگهای بنجامین من یه لکه‌های سفید رنگ افتاده آیا اینا قارچی هستن؟ همین لکه‌ها روی برگهای آمستل‌م هم افتاده. قارچ‌کش تالین واسش خوبه؟ آیا قارچ‌کش تالین واسه همه گیاه‌ها خوبه؟ اگه خوب نیست چه قارچ‌کشی باید استفاده کنم؟و چه شکلی باید استفاده کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۲:۳۸:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر بله علائم قارچی هست لطفا عکس لکه های آمستل راهم بفرستید براتون سم مورد نیاز تجویز میشه . فعلا گلدون های آلوده رو از بقیه گیاهان دور کنید

۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۳:۱۴:۵۶

شهلا نظری

ممنونم از شما اینم برگ آمستل آمستلم خیلی از برگاشو ریخت اونم از همین قارچ هستش؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۴:۲۳:۰۱

شهلا نظری

عذر میخوام قاشقی‌م هم این لکه رو زده اونم قارچیه؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۴:۲۶:۱۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر هر سه گیاه شما دچار قارچ برگی شدن و برای درمان برگ های الوده را جدا کنید و گلدون هایی که الوده هستن را از بقیه گلدون ها جدا کنید. از قارچکش کاربندازیم یا مانکوزب برای اسپری پاشی سطح برگ استفاده کنید و سم پاشی را یک هفته بعد دوباره تکرار کنید. بعد از درمان برای پیشگیری هر 45 روز یکبار برگ ها را با قارچکش اسپری کنید. قاشقی شما به نظر زهکش بسته ای داره یا ابیاری مناسب نبوده دقت کنید زمانی که اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۲۲:۱۹:۴۵

شهلا نظری

قارچ کش رو باید به همه برگای گل‌ها بزنم؟ من قارچ‌کش تالین زدم بهشون اون خوب نیست؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۰۲:۱۴:۵۴

کارشناس شماره ۲

قارچکش تالین هم مناسبه ولی اگه بعد از استفاده همچنان لکه ها پیشروی دارن و بزرگتر میشن بهتره از یک قارچکش دیگه استفاده کنید. و بله هم روز لکه ها اسپری منید هم برگ های سالم همه رو‌اسپری کنید و سم پاشی با قارچکش رو‌حداکثر سه بار تکرار کنید به فاصله یک هفته

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@