پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سیدجواد دادوند

تعداد سوال: ۱

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۲۲۰

سلام... من دنبال تکثیر و پرورش گیاه شفارش از طریق بذر هستم. 90درصد گل فروشی ها سر زدم بذر نداشتند. می خواستم بدانم بذر رو چطوری تهیه کنم؟ با سپاس

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۱:۴۲:۳۳

سیدجواد دادوند

ببخشید منظورم شفلرا بوده

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۱:۴۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا تکثیر شفلرا از طریق قلمه ی ساقه مقرون به صرفه تره و اکثرا " از طریق قلمه تکثیرش میکنن . اگر بذرش هم موجود باشه ( به احتمال خیلی کم ) ، میتونید از بازارهای گل یا سایت هایی که بذر گیاه ارائه میدن تهیه کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۲:۴۹:۵۸

سیدجواد دادوند

سلام و سپاس از راهنمایی ارزنده شما... لطفا در مورد نحوه دقیق قلمه شفلرا و فوت و فن آن اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید. تشکر.

۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۲۳:۰۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

قلمه زدن شفلرا بسیار کار راحت ی هستش چون قلمه ها زود ریشه دار میشن .بهتره از ساقه ی گیاه قلمه های ۲۵ سانتی با برگ تهیه کنید و در ماسه یا خاک سبک ریشه دار کنید . قلمه ها چند بند روی ساقه داشته باشند و دو بند از ساقه باید در داخل خاک قرار بگیره .بستر کشت باید همیشه رطوبت نسبی داشته باشه .تو فصل بهار و پاییز به راحتی ریشه زایی انجام میشه و میتونید این گیاه رو تکثیر کنید .نیازی به کاور کردن ندارد ‌.

۱۳۹۹-۱۲-۱۲ ۰۰:۵۲:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@