پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هانیه اسدی

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۵۷۱

سلام سانسوریام بعد از دادن کود سه بیست داره پژمرده میشه چطوری میتونم نجاتش بدم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۰۰:۴۸:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .متاسفانه کوددهی در زمان نامناسب و با دوز زیاد چنین مشکلی رو ایجاد میکنه و گیاه رو دچار تنش میکنه .اگر پژمرده شدن گیاه به سرعت در حال پیشرفت است بهتره گیاه از خاک درآورده شود و مدتی در اب نگهداری شود .اب باید هرروز تعویض شود .وقتی وضعیت گیاه عادی شد دوباره به گلدان و خاک تازه انتقال دهید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۰۱:۰۸:۰۶

هانیه اسدی

اگر توی آب بزارم ریشه ی گیاه نمیپوسه؟ و اینکه این روش برای همه ی انواع گیاه ها جواب میده مثل نخل شامادورا و پتوس و گل قاشقی ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۱:۲۱:۵۴

کارشناس شماره ۱

نه نمیپوسه مگر اینکه ریشه مقداری پوسیدگی داشته باشه که با قرار دادن در آب اون قسمت لزج میشه و باید جدا بشه .آب رو هرروز عوض کنید .و یک تکه زغال در آب بیاندازید . بله برای گیاهانی که گفتید میتوانید به همین روش عمل کنید

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۱:۰۲

هانیه اسدی

توی آب گذاشتم فردا هم ذغال میندازم ولی فکر کنم یکی از ریشه ها زرد شده عکس میذارم لطفا شما هم نظر بدید ?? و یه سوال دیگه اینکه ظرف آب شفاف باشه یا نباشه اهمیت داره به خاطر رسیدن نور به ریشه ؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۲۳:۵۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

اگر اون قسمت زرد لزج شد حتما جدا کنیدش . اگر محیط سایه است فرقی نداره که ظرف شفاف یا مات باشه اما اگر محیط نورش زیادهستش از ظرف مات استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۰۰:۰۲:۱۵

هانیه اسدی

سلام، حدودا چند روز توی آب نگه دارم؟ امروز شد سه روز ولی اصلا کوچکترین بهبودی حاصل نشده حتی قسمت زرد شده ی ریشه هم لزج نشده

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۹:۴۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

تا زمانی که چروکها باز بشه باید تو اب باشه . این روند یک الی دو ماه طول میکشه .شما فقط در طول این یکی دوماه اب رو تعویض کنید و نگذارید اب مردابی بشه .

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۱:۱۹:۴۳

هانیه اسدی

سلام روزتون بخیر، من سانسوریام رو توی آب گذاشتم و وقتی حالشون خوب شد توی خاک جدید کاشتم ولی دوباره پژمرده شدن یه سری از برگ‌هاش ، به نظرتون چه کار کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۶:۴۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خاکتون چه بافتی داره ؟ بعد از کاشت بهش اب دادید ؟ سایز گلدان چه اندازه است ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۰۰:۱۹

هانیه اسدی

خاک برگ ریختم ولی روش رو به اندازه ی ۳ ساخت خاک معمولی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۴:۵۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

ترکیب خاک گلدان باید یکنواخت باشد . به این معنی که در ابتدا باید خاک برگ را با خاک معمولی که داشتید , مخلوط میکردید و بعد آنرا در گلدان میریختید و گیاه را در آن قرار میدادید و مابقی خاک را در اطراف گیاه میریختید . بافت خاک سانسوریا باید متوسط باشد یعنی نه خیلی سبک باشد مانند خاکبرگ و نه خیلی سنگین باشد مانند خاک معمولی یا خاکباغچه . متفاوت بودن لایه های خاک ِ گلدان میتواند باعث شود آب بصورت یکنواخت به گیاه نرسد و گیاه دچار مشکل شود .بهتره گیاه را از خاک درآورید و بافت خاک را اصلاح کنید و گیاه را مجددا در گلدان بکارید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۴:۰۴

هانیه اسدی

دیگه نیازی نیست مجددا گیاه رو توی آب بذارم تا اصلاح بشه؟ فقط خاک رو درست کنم کافیه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۱:۱۵

کارشناس شماره ۱

اگه خیلی چروک شده , اول داخل آب بزارید چون زودتر به حالت قبل برمیگرده .

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۳:۰۶

هانیه اسدی

من خاک رو مخلوط کردم و دوباره گل رو کاشتم، ولی متاسفانه قسمتی از ریشه شکسته بود با همون وضعیت کاشتم، این شکستگی خودش تو خاک ریشه میزنه یا باید کاری بکنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۱:۵۸

کارشناس شماره ۱

یعنی ریشه از برگ جدا شده بود یا فقط یک تکه از ریشه شکسته ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۳۹:۳۸

هانیه اسدی

دوتا از ساقه ها توسط یک ریشه ی u شکل به هم وصل بودن که الان این ریشه ی u شکل از یه قسمت شکسته

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۴۲:۴۸

کارشناس شماره ۱

ایرادی نداره . گیاه میتونه به رشد ادامه بده .

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۶:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@