پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عباس

تعداد سوال: ۱

لکه های سیاه روی برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۰۱۴

سلام من یه برگ انجیری دارم که مدتی هست روش لکه های سیاه ایجاد شده و کم کم بزرگ میشن از دیازینون هم استفاده کردم بصورت هفته ای یکبار و مدتی هم یک روز در میون اما باز هم جواب نداده محیط نگهداریم هم محیط بسته هست که نور لامپ تقریبا 24 ساعته داره و بوسیله هواساز هوای بیرون در محیط جریان داره و دمای محیط تقریبا همیشه روی 26 درجه هست

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۰:۲۳:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یعنی نورش فقط با لامپ تامین میشه ؟ گیاه چقدر باهاش فاصله داره ؟ لطفا یک عکس کامل از گیاه ارسال کنید متشکرم

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۴:۱۷

عباس

بله نورش فقط با لامپ تامین میشه چون ما زیر زمین هستیم و اینجا هیچ روشنایی جز لامپ نداریم و اینکه حدود 2 متر با لامپ فاصله داره البته لامپش هم LED هست این مشکل تازگیا پیدا شده و در چند سالی که این گیاه رو در این محیط داریم مشکلی نداشته و رشد خوبی هم داشت

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۷:۳۴

کارشناس شماره ۱

رطوبت بالا ، نوسان دمای محیط در زمانی که برگها رطوبت داشته باشند ، غبارپاشی در زیر نور و افراط در آبیاری و بسته بودن زهکش از عواملی هستند که باعث بروز لکه برگی یا بروز بیماری قارچی میشوند . زهکش گلدان باز هستش؟ ایا تا بحال از قارچ کش استفاده کرده اید؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۲۰:۴۸:۵۳

عباس

دما و رطوبت اینجا تقریبا همیشه یکسان و عادی هست غبار پاشی هم انجام نمیدیم روی گل ها، زهکش گلدان هم باز هست در مورد قارچ کش هم فقط از دیازینون استفاده کردیم مدتی بصورت هفته ای یکبار و مدتی هم یک روز در میون اما جواب نگرفتیم عکس اولی که فرستاده بودم در پست اول مربوط به قلمه گیاه بود که توی آب گذاشته بودیم و در همون شرایطی که توی آب بود و تازه ریشه زده بود شروع کرد به ایجاد لکه های سیاه، عکس دوم مربوط به گلهای قدیمیتر و داخل گلدان هست

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۰۸:۴۹:۱۱

کارشناس شماره ۱

دیازینون قارچ کش نیست .سمی حشره کش هستش .سمومی مانند کاربندازیم و مانکوزب قارچ کش های خوبی هستن که میتونید ازشون استفاده کنید . فقط دوبار با فاصله ی دو هفته . در صورتی که بعد از سمپاشی دوم ، برگها بازم دچار این لکه شدند نشان دهنده ی اینه که شرایط محیطی هنوز براش مناسب نشده چون اگه شرایط محیطی مناسب نباشه قارچ کش تاثیری نخواهد داشت .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۹:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@