پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مجید نمازیان

تعداد سوال: ۱

فیتونیا توقف رشد ویژه

تعداد بازدید ۲۹۹

سلام وقت بخیر...گلدان فیتونیا دارم.رشد اش متوقف شده. خاکش را عوض کردم ، گلدانش هم بزرگتر کردم.تاثیری نداشت.لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید سپاس

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۱:۲۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .از ضعف ساقه و رشد علفی ساقه مشخص هستش که گیاهتون به نور بیشتری نیاز داره بهتره سرشاخه رو هرس کنید و گیاه رو در مکانی با نور بیشتر قرار بدید .خاکش باید سبک باشه و زهکشی خوبی هم داشته باشه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۲:۰۹:۲۳

مجید نمازیان

متشکرم از راهنمایی سرکار...آیا نیاز با تقویت با مواد خاصی وجود داره؟ دوست دارم گلدانم سر حال و پر برگ باشه سپاس

۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۲:۱۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

میتونید از کود سه بیست برای تقویت گیاه استفاده کنید اما چون گیاه شما از جمله گیاهان رطوبت دوسته استفاده از کودهای ازته احتمال شیوع آفت شپشک آردآلود رو بالا میبره بهتره سعی کنید با هرس مداوم و رساندن نور مناسب گیاه رو قوی و پرپشت کنید .همچنین میتونید ساقه هایی که هرس میکنید رو در خاک سبک ریشه دار کنید و بعد به گلدان اصلی منتقل کنید . هرس باعث پرپشت شدن بوته و قوی شدن گیاه میشه

۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۲:۳۱:۱۱

مجید نمازیان

بله چشم...مدتی قبل هم پشه های سیاه رنگ داخل گلدان دیدم.گلدان را به فضای باز منتقل کردم.الان بعد از دو هفته دیگه پشه ای ندیدم و گلدان را به داخل منزل منتقل کردم. اگه توصیه ای در این ‌خصوص نیز بفرمایید ممنون میشم

۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۴:۱۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

معمولا رطوبت زیاد و گرما باعث هجوم آفات میشه بهتره گلدان رو در مکانی با تهویه ی خوب قرار بدید و سعی کنید آبیاری رو بیش از اندازه انجام ندید بزارید سطح خاک کمی خشک بشه و بعد به گلدان آب بدید با توجه به بزرگتر شدن گلدان ، نیازی نیست کل خاک گلدان رو خیس کنید همینقدر که آب به ریشه برسه کافیه

۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۴:۲۱:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@