پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهناز کریمی

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۴۲۳

سلام نخل ماداگاسکار از ریشه زرد شده و بدنه کمی شل شده من فقط میدونستم که باید از جایی که شل باشه گیاه روقطع کنم اینکارو کردم الان نمیدونم بدون ریشه چطوری دوباره داخل گلدون بکارم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۲۲:۳۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یکی دو روز بزاریدش روی روزنامه و در جایی خشک نگه دارید تا تهش پینه ببنده بعد اونرو تو خاک کاکتوس ی که خشکه و رطوبت نداره بکارید و ۶ روز بعد کمی آب بدید . اگر در طی این یکی دو روز که به گیاه استراحت میدید برای پینه بستن ، انتهای گیاه دوباره نرم و سیاه شد ، باید دومرتبه ان قسمت را ببرید و باز هم دو روز اجازه بدید تا تهش پینه ببنده . میتونید به تهش پودر قارچ کش هم بزنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۲۳:۵۰:۱۷

مهناز کریمی

تعداد سوال: ۱

ممنون از راهنماییتون چرا رشدش متوقف شده و سر گیاه باریک هستش برگهاش هم ریخته واینکه در زمستان و تابستان چقدر بهش اب بدم .

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۳:۳۵:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

تو فصل سرد رشدش کم میشه و استراحت میکنه .نخل به نور زیاد نیاز داره و در نیمه ی اول سال باید در فضای آزاد نگهداری شود .نور کم باعث میشه گیاه ضعیف رشد کنه و نوک اش باریک بشه .در فصول سرد باید بیشتر خاکش خشک باشه و آبیاری اش خیلی کم باشه اما در فصل گرم هرزمان خاکش خشک بود باید سیرآبش کنید .برای تقویتش هم میتونید از کود پتاس و فسفر بالا استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۰۷:۴۳:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@