پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شيرين ادم زاده

تعداد سوال: ۱

جويده شدن كنار برگ سانسوريا ویژه

تعداد بازدید ۵۱۰

سلام وقتتون بخير،من يك گياه سانسوريا دارم يك ماهه كه خريدم روي ميز ناهارخوري به فاصله يك متر از پنجره غربي هست كه روزا نور ميخوره و هفته اي يك بار حدود دو ليوان اب ميدم كه خارج نميشه احتمالا بخاطر سايز گلدان، از اول كمي كنار برگاش جويده بود ولي امروز متوجه شدم بيشتر شده طبق عكس،دليلش و روش استفاده از دارويي كه بايد تهيه كنم؟ايا جزيره لازم داره سانسوريا؟ايا ترميم ميشه چون بخوام قطع كنم خلوت ميشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۱۰:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر ساقه های گیاهتون از پایین حالت نرم و لهیدگی ندارن؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۱۳:۵۱:۴۶

شيرين ادم زاده

خير كاملا سالم هست و فقط يكي از برگاش اين حالت شده و برگ ديگه خييلي كم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۱۴:۱۸:۰۳

کارشناس شماره ۲

نکته اول اینکه ابیاری گیاهتون بهتره هر سه هفته یکبار انجام بشه ولی دو لیوان اب برای حجم گلدون کمه در هرابیاری مقدار بیشتری اب بدید تا گیاه سیراب بشه و اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه. جوییدگی کنار برگ در اثر تغذیه افت ایجاد میشه همینطور که در عکس مشخصه کمی باعث لوله شدن برگ هم شده. بهتره از سم حشره کش استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۰:۳۴:۲۶

کارشناس شماره ۲

سانسوریا برای تامین رطوبت نیازی به جزیره نداره و به طور نیاز ابیاری پشت سر هم نداره هر زمان سطح خاک کاملا خشک بود ابیاری کنید و زهکش حتماااا باز باشه

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۰:۴۰:۱۴

شيرين ادم زاده

با وجود اينكه هيچ حشره اي روي گياه نيست؟سم حشره كش به كل گياه بزنم يا فقط برگ اسيب ديده؟ايا ترميم ميشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۰:۴۳:۵۰

شيرين ادم زاده

ببخشيد ممكنه افت از گياه كناري وارد سانسوريا بشه؟همانطور كه در عكس مشخصه يه گياه اسپاتي فيلوم هم كنارش دارم كه اونم بعضي برگاش سوراخ شده،اين سم حشره كش را ميتونم براي هر دو گياه استفاده كنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۱:۰۰:۲۱

کارشناس شماره ۲

وقت شما بخیر سم پاشی را در برگ های دارای علایم دو بار به فاصله یک هفته انجام بدید و در برگ های سالم فقط یکبار سم پاشی جهت پیشگیری انجام بشه و بله حتماااا از گیاهان مجاور حشرات و بیماری ها منتقل میشن این دو تا گلدون سانسوریا و اسپاتی فیلوم را از بقیه گیاهاتون جدا کنید و هردوتارو سم پاشی کنید.

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۲:۵۰:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@