پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهلا نظری

تعداد سوال: ۷

چگونگی تکثیر پاندانوس ویژه

تعداد بازدید ۵۱۵

سلام وقت بخیر، آیا اسم گیاه من پاندانوس هستش؟ این گیاه پنج غلاف هستش کسی به من داده میخوام از هم جداشون کنم و چند گلدون بشه چطور باید این کارو بکنم؟ تو آب بذارم یا مستقیما تو گلدون بذارم؟ این گیاه تو اتاق باشه بهتره یا بیرون؟ چقد نور میخواد؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۱۹:۵۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پاندانوس لبه ی برگهاش صاف نیست و حالت دندانه دندانه داره و برگها زبر هستن انچه که در تصویر دیده میشه غیر از اینه . به احتمال زیاد گیاهتون اگاپانتوس هستش که گیاهی مناسب فضای آزاده البته اگر محیط خونه نور زیاد و تهویه ی خوبی داشته باشه میتونید تو خونه هم ازش نگهداری کنید .اب زمانی که خاک خشک بود بهش بدید .در تابستان هم گلدهی رو شروع میکنه البته به شرط اینکه محیط اش کاملا مناسبش باشه .اگر سوال دیگه ای راجع به این گیاه دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۲۰:۴۲:۱۳

شهلا نظری

میخواستم ببینم این قلمه ها که خیلی هم بزرگ شدن چطور میشه تکثیرشون کرد؟پنج غلاف هستش

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۲۱:۲۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

میتونید هر غلاف رو به همراه ریزوم جدا کنید ودر گلدان دیگری بکارید .مخلوطی از خاک باغچه به همراه کمی کود حیوانی کاملا پوسیده و خاکبرگ برای این گیاه مناسب هستش .مراقب باشید که غلافها از ریزوم جدا نشوند . برای جدا سازی بهتره کلا گیاه رو از گلدان خارج کنید بعد انرا تقسیم کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۱۴ ۲۱:۴۰:۵۰

شهلا نظری

ممنونم از شما

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۱:۴۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۱۷:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@