پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آزاده

تعداد سوال: ۱

بیماری دیفن ویژه

تعداد بازدید ۷۷۱

وقتتون بخیر.واقعا تشکر میکنم از ارسال پستهای آموزنده. گل دیفن من همراه گلهای دیگه قارچ گرفتند من همه رو سم پاشی کردم خاک گلدونم هم تقویت کردم این قضیه حدودا مال یک ماه پیشه ،الان میبینم برگهای دیفن از وسط دارن نصف میشن ،یعنی انگار وسط برگ‌و با چاقو برش دادی البته اون برگهایی که بیمار شده بودند اینجوری شدن ،الان دوبرگ سالم داره ویک جونه که خیلی خوب داره رشد میکنه .بنظر شما چکار کنم اون برگای بیمار رو باید ببرم یا نه چکار کنم اون برگای سالم یوقت خراب نشن ،طور خدا راهنمایی کنید،گیاه یادگاری یه عزیزی که از دست رفته خیلی برام ارزشمنده ،سپاس.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۲:۲۱:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سپاس از لطف شما گیاهتون جایی قرار داره که از کنارش رفت و آمد میشه ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۸:۱۶:۳۱

آزاده

خیر

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۳:۲۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

سوختگی حاشیه ی برگ بعلت افراط و تفریط در آبیاری و یا شیوع بیماری قارچی ایجاد میشه .بهتره بین دو آبیاری اجازه بدید خاک گلدون کمی خشک بشه بعد به گیاه اب بدید .پارگی برگ بیشتر بعلت صدمات فیزیکی به وجود میاد .اگر پارگی فقط در یک برگ هستش نگران کننده نیست اما اگر تمام برگها یکی پس از دیگری دچار همین مشکل میشن احتمالا بعلت رطوبت کم و یا بروز افت یا بیماری این مشکل ایجاد شده .لطفا یک عکس کامل از گیاه بفرستید که موقعیت مکانی اش تو عکس مشخص باشه .

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۰۷:۵۲:۴۳

آزاده

درفاصله یک متری از پنجره جنوبی قرار دارد و ۴ تا ازبرگهاش اینجوری شدن در مسیر رفت و آمدم نیست،خاک گلدون که خشک بشه بعد آب میدم همیشه اینجوری آب میدادم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۶:۵۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

ایا برگهای یک سمتِ گیاه دچار این مشکل شدند ؟ لطفا عکسی کامل از گیاه بفرستید

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۲۰:۰۰:۵۹

آزاده

نه برگهای دو طرف اینطوری شده ،ترسیدم بخاطر قارچ باشه برگهای بیمار و حدودا ۵تایی میشد چیدم گیاه رو سم پاشی کردم ولی دوباره میبینم برگی که سالم بوده متاسفانه از وسط گیاه داره پاره میشه و مثل خوردگیه دیگه واقعا نمیدونم چکار کنم برای آبیاری هم کاملا رعایت میکنم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۸:۲۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

بهتره یکبار با سم ایمیداکلوپراید ۳۵ درصد گیاه رو سمپاشی کنید . چون لارو بعضی از حشرات هم اثری مثل خوردگی روی برگ میگزارند بهتره سمپاشی رو در دو نوبت با فاصله ی دو هفته انجام بدید .حتما سمپاشی رو در خارج منزل و دور از نور مستقیم و با ماسک و دستکش انجام بدید .از طریق همین تاپیک در مورد دیفن باخیاتون با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو بعد از سمپاشی نوبت دوم اطلاع بدید متشکرم

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۲:۱۹:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@