پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

بی حال شدن برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۷۵۸

سلام روزتون بخیر دراسینای من برگ های داره انگار از هم باز میشه و برگ به حای اینکه از پایین بیافته تک و توک از وسط هم میافته ولی روند جوانه زنی داره تا حدی آبیاری هفته ای یه بار صورت میگیره به اندازه دو لیوان پر خاک هم خاک سبکی هستش نور هم متوسط

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۰۷:۲۹:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

وقتتون بخیر محل نگهداری گیاهتون از نظر دمایی چطور هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۲:۴۷:۰۲

کاربر

دما متعادل هستش گرم نیست خنک هم نیست

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۰:۳۹:۲۸

کارشناس شماره ۲

بعد از اینکه اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟ معمولا علت بی حالی دراسنا ابیاری زیاد یا بسته بودن زهکش انتهای گلدون هست که باعث باتلاقی شدن خاک میشه. بهتره قبل از ابیاری هم 3 تا 4 انگشت سطح خاک رو چک کنید زمانیکه خشک بود اب بدید

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۲:۱۴:۵۷

کاربر

ممنون خاک گلدون سال پیش عوض شده لازم هست عوض کنم ‌؟ ممکنه از کمبود مواد معدنی باشه یا نه؟! و اینکه اگر آبیاری رو کمتر کنم و زه کشی رو درست کنم مشکل برطرف میشه؟!

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۰۷:۵۵:۴۷

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر زمانیکه اب از زیر گلدون خارج بشه نشدن دهنده سیراب شدن گیاهتون هست تا حدی اب بدید که این اب اضافی خارج بشه فواصل را بیشتر کنید برای تعویض خاک اگر ریشه ها از،زیر گلدان بیرون زدن و‌رشد گیاه متوقف شده میتونید خاک و گلدان را تعویض کنید در صورتیکه مشکل خاصی نداره تعویض خاک میتونه به گیاه شوک وارد کنه، و اینکار در فصل بهار انجام بشه بهتره. کود تقویتی گیاهان اپارتمانی هم در فصل بهار و‌تابستان هر سه هفته یکبار میتونید استفاده کنید کوددهی در فصل زمستان و سرما باعث برگ سوزی میشه.

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۰۱:۰۴:۴۲

کاربر

ببخشید سرعت ریزش و بی حال شدن گیاه من بیشتر شده چه اقدامی انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۱۸:۰۱:۳۱

کارشناس شماره ۱

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۶:۴۲:۲۲

کاربر

سلام نور متوسط هستش هوا هم. متعادل هستش کود اندازه هستش خاکش هم سبک هستش آب دهی هفته ای یک بار هستش رنگ برخی برگ ها داره روشن میشه

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۲:۰۳

کارشناس شماره ۱

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۶:۴۲:۳۵

کاربر

متاسفانه جواب شما برای من نمایش داده نمیشه بذارید یه دور دیگه کامل بگم هوا معتدل رو به خنک هستش هوا سکون داره ولی تازس آبیاری هر 10 رو یه بار دو لیوان هست خاکس خاک سبکیه برگ ها بیحالن و از هم دارن باز میشن بعضی بذگ ها انگار روشن تر دارن میشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۰:۳۴:۵۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر اگه زهکش را چک کردید و مناسبه و ابیاری هم مناسب هست و زمانیکه خاک به عمق 3 سانتی متر خشک هست ابیاری میکنید بی رنگ شدن و ریزش برگ ها بدلیل گرمی و رطوبت پایین محل قرارگیری هست به محیط خنک تر با تهویه مناسب منتقل کنید و برای تامین رطوبت هم هر دو هفته یکبار از فاصله زیاد گیاه را غبار پاشی کنید.

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۰۱:۱۰:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@