پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

نجات گیاه آنتریوم ویژه

تعداد بازدید ۲۹۸

در مورد این گیاه در کامنتهای قبلی با مشاور محترم مشاوره کرده بودم مدت زیادی بود که رشد کندی داشت و گل نمی داد. با کود پتاس و بعدا با سه بیست تقویت کردم و چون دچار ضایعات روی برگها شد یک با قارچ کش مانکوزوب یکبار سم پاشی کردم. ولی تمام برگها دچار ضایعات شدند و مشاور محترم فرمودند که از خاک در بیاورم و داخل آب بگذارم انرا درآوردن و ریشه ها را شستم و داخل آب گذاشتم در حال حاضر جوانه کوچکی داشت که خشک شده و انتهای برخی از ریشه ها نیم ولزج شده آیا میشه کاری برای نجات گیاه کرد؟با همین ریشه ها در خاک مناسب بگذارم؟یا هر کار دیگری که صلاح می دانید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۷:۴۰:۲۵

نوشین اسدییان

لازم به ذکر هست که برگهای ضایعه دیده را جدا کرده ام

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۱۷:۴۳:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام خانم اسدیان عزیز گیاهتون در حال ریشه زایی هستش .بله باید ریشه های لزج و پوسیده رو جدا کنید و قسمتهای لزج ساقه رو با آب بشورید و دوباره گیاه رو در اب قرار بدید تا ریشه ها کمی بزرگتر بشن بعد میتونید گیاه رو به گلدان انتقال بدید . اب رو هرروز تعویض میکردید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۵ ۲۱:۳۵:۳۳

نوشین اسدییان

هر روز خیر یعنی باید صبر کنم تا ریشه جدید بزند؟ بنظر شما آب تصفیه شده برایش بریزم یا آب معمولی؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۱:۰۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

اب معمولی بریزید هرروز عوض کنید

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۵:۴۵:۳۶

نوشین اسدییان

با سلام در حال حاضر یکی از ساقه ها آماده کاشت بنظر می رسد. اگر صلاح می دانید برای کاشت در گلدان از نظرنوع خاک راهنمایی فرمائید. البته مجبور شدم ساقه را به چند تکه تقسیم کنم و فکر کنم فقط یکی از آنها آماده کاشت است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۰۹:۴۶:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله درسته , در این ساقه , ریشه ها به اندازه ی کافی بزرگ شده اند و میتوانید گیاه را به خاک انتقال دهید . برای کاشت بهتره از خاک خیلی سبک برای کاشت استفاده کنید مخلوطی از یک قسمت پیت ماس و سه قسمت کمپوست یا خاک سبکی که در دسترس است به همراه مقداری پرلیت , خاک مناسبی است . از خاک گلدانهای دیگه برای کاشت استفاده نکنید .خاک باید با محلول قارچ کش ضدعفونی شده باشد . سعی کنید آبیاری را به گونه ای انجام بدید که خاک همیشه رطوبت نسبی داشته باشه اما غرقآب نباشه چون آنتوریوم به بیماری قارچی خیلی حساس هستش .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۲۲:۴۳:۰۹

نوشین اسدییان

سلام و عرض احترام این گیاه را مدتهاست که به گلدان جدید منتقل کرده ام ولی همچنان رشد بسیار کند دارد و مجددا دچار ضایعات مشابه قبل شد.مجددا از قارچ کش استفاده کردم و برگهای بیمار را جدا کردم ولی رشد بسیار کند و یک برگ دیگر هم درگیر شد این در حالی است که یک گل هم داده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۱۷:۲۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .کمی گلدان را از پنجره دور کنید . شروع کنید هر دو هفته یکبار بهش کود فسفر بالا بدید براش جزیره هم‌ بسازید . نتیجه ی کار رو اطلاع بدید . متشکرم

۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۰۱:۱۴:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@