پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر

تعداد سوال: ۱

دانه های سفید روی sweet potato ویژه

تعداد بازدید ۱۸۱۲

سلام به دوستان گیاهی برای ما هدیه اوردن چند وقت پیش و اگر اشتباه نکنم اسمش رو درست نوشتم. امروز متوجه دونه های سفید شدم که داخلش حالت مایعی داره و خیلی ریزه و روی برگهای بالایی چسبیده بود. روی برگهای گیاه هم خوردگی وجود داره. البته گربه داریم و بعضی وقتها گیاهارو گاز میزنن ولی تاحالا ندیده بودم این و گاز بزنن ولی هیچی ازشون بعید نیست. دمای محیط معمولا ۲۷-۲۸ درجه هست و زیر پنجره هست و نور مستقیم بهش میخوره. (زیر پنجره چون اگر هم سطح پنجره باشه برگهاش همه به سمت پنجره خم میشدن و گفتم شاید از بالا بتابه بهش بهتر باشه) تقریبا یک روز درمیون هم اب میدم بهش و خاکش هم خاکی هست که خود گل فروشی توش گذاشته و ماسه مانند هست. اگر لطف کنید راهنمایی کنید که ایا مشکل خاصی داره گیاه یا خیر ممنون میشم.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۶:۳۷:۵۹

امیر

این هم عکس خود گیاه هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۶:۴۰:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بله درسته اسم این گیاه ایپومیا و یا همون سیب زمینی شیرین هستش .سفیدکهای روی برگ که با فشار ازشون مایع خارج میشه نوعی شپشک آردالوده که به گیاه هجوم اورده .میتونید با سم ایمیداکلوپراید ۳۵ درصد گیاه رو سمپاشی کنید سمپاشی را در معرض نور مستقیم و در داخل منزل انجام ندید .گرمای محیط و تهویه ی نامناسب محیط و رطوبت زیاد باعث شیوع این افت شده . بهتره گیاهان در کنار حیوانات خانگی و پرندگان قرار نداشته باشند چون ممکنه به آفت دچار شوند .بهتره ابیاری در زمانی که خاک خشکه انجام بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۲۱:۱۵:۲۶

امیر

خیلی ممنونم. چند تا سواله دیگه داشتم. سم رو از کجا میتونم تهیه کنم؟ و اینکه سم پاشی باید روی گیاه فقط انجام بشه یا روی خاکش هم بزنم؟ اخری اینکه بعد از اینکه سم پاشی رو انجام دادم (در شب انجام میدم) بذارمش همونجای قبلی یا یه مدت باید توی سایه باشه؟ خیلی ممنونم

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۲۲:۰۵:۱۸

امیر

یه چیزه دیگه ای که فراموش شد اینکه ساقه این گیاه خیلی ضعیف هست و همونطور که میبینید با سیخ چوبی سرپا ایستاده. ایا مدلش افتاده هست یا باید برای قوی تر شدن عمل خاصی انجام بشه. ممنونم من بی تجربه رو راهنمایی می فرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۲۲:۰۶:۴۵

امیر

بازم شرمنده. توی فروشگاه خودتون ظاهرا سم موجود هست. اگر مقیاس اب به سم هم بفرمایید دیگه مزاحم نمیشم. ممنون

۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۲۲:۱۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برای قویتر شدن ساقه باید گیاه رو هرس کنید .تو فصل بهار وقتی که دما یکنواخت شد میتونید سر شاخه رو هرس کنید تا گیاه برگهای جانبی بده و پرپشت تر بشه . بله بعد از سمپاشی میتونید گیاه رو به داخل انتقال بدید فقط اگه پرنده یا حیوان خانگی دارید گیاه در دسترس حیوان نباشه . سم رو هم به برگها و هم به خاک بزنید .یک قاشق چایخوری سم را در یک لیتر آب حل کنید و استفاده کنید . اگر دوباره افت رو مشاهده کردید دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید

۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۰۲:۲۰:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@